Ar starptautisku izstādi un konferenci Latvijas Mākslas akadēmijā atzīmē Stikla mākslas katedras 60 gadu jubileju. Izstāde atspoguļo stikla mākslas daudzveidību un bagātību, izmantojot to kā mediju skulpturāliem objektiem un instalācijām. Mākslas akadēmijas aulā mēneša garumā būs skatāmi stikla darbi no Portugāles, ASV, Čehijas, Vācijas, Ukrainas, kā arī pašmāju stikla darbi.

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā iekārto stikla darbu izstādi, kurā apkopoti vairāku valstu mākslinieku eksperimenti ar dažādām plaknēm un dimensijām. Izstādes scenogrāfs, akadēmijas docents Viktors Jansons ar augstām sarkanām un baltām sienām izstādi iekārto kā labirintu, kurā tieši stikla darbi būs tie, kas meklē un uzrunā skatītāju.

1963. gadā Mākslas akadēmijā Keramikas nodaļu papildināja ar pirmo stikla mākslinieciskās apstrādes kursu un jaunajā specialitātē studentus ievadīja stikla mākslinieks Arnolds Vilbergs. Izstādē akcents likts uz šo gadu laikā veidotajām saiknēm ar dažādām partneraugstskolām un stikla māksliniekiem ārvalstīs. Kopumā būs skatāms 21 darbs no Portugāles, ASV, Čehijas, Vācijas, Ukrainas, kā arī pašmāju stikla darbi, kuru vidū arī tēlnieka Bruno Strautiņa veidots darbs "Hadronu paātrināšanās". Mākslinieks tajā stiklu apvienojis ar metālu.

Izstādes kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Vineta Groza cer, ka stikla darbu izstāde arī kalpos kā iedrošinājums nākotnei un kā laika kapsula, kas iemūžina stikla mākslā paveikto gadu gaitā.

Atzīmējot stikla mākslas katedras 60 gadu jubileju šodien, 24. oktobrī, Mākslas akadēmijas konferencē, prezentēs zinātniskos darbus un radošos sasniegumus stikla mākslas jomā. Savukārt stikla darbu izstāde būs skatāma no 25.oktobra līdz 25.novembrim Mākslas akadēmijas aulā.