Visu mūžu esmu strādājusi darbu, kas man ārkārtīgi patīk – atzīst kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, piebilstot, ka tā cilvēkam ir ļoti liela veiksme.

Šonedēļ Ieva Kundziņa saņems nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" par mūža ieguldījumu filmu mākslā. Kino viņa ienāca 1966. gadā ar filmu "Noktirne", pēc tam ir veidojusi kostīmus gandrīz 40 filmām, daudzas no tām pieder mūsu zeltam fondam.

1966.gadā pirmizrādi piedzīvoja filma "Noktirne", kas ir skaudrs latvieša un francūzietes mīlas stāsts uz Spānijas pilsoņu kara fona. Tieši šī tērpu ziņā ļoti sarežģītā filma bija Ievas Kundziņas debija filmu mākslā, var pat teikt, ugunskristības, stāsta Kinematogrāfistu Savienības vadītāja Ieva Romanova.

Ievai Kundziņai talants šūpulī ielikts no ģimenes, jo viņas tēvs bija gleznotājs un scenogrāfs Pēteris Kundziņš, un viņa izauga ar krāsu un terpentīna smaržu un pārliecību, ka gleznot un zīmēt ikvienam cilvēkam ir gluži pašsaprotama lieta.

Gluži likumsakarīgs ir viņas izglītības ceļš – vispirms Lietišķās mākslas vidusskola, tad Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļa.

Ieva Romanova uzver, ka Ievas Kundziņas radošo darbību raksturo izcila gaume, asprātība un arī drosme, viņai piemīt ļoti laba tēlu, stila, krāsu un formas izjūta, viņa labi pazīst kā kostīmu vēsturi, tā mūsdienu modi.

Tas ir mazā Janča un Klibā Jurka dialogs no filmas "Puika", par ko Ieva Kundziņa jau savulaik saņēma "Lielo Kristapu" kā labākā kostīmu māksliniece, ar šo balvu novērtēts arī viņas darbs filmā "Saulessvece". Lai saprastu, cik daudzveidīgs ir viņas veikums, atliek nosaukt kaut vai tikai nedaudzas filmas – to vidū "Elpojiet dziļi", "Ceplis", "Dāvana vientuļai sievietei", "Agrā rūsa", "Sprīdītis".

Viņa pati radio raidījumam "Monopols" atzīst, ka ir no tiem laimīgajiem cilvēkiem, kuri visu mūžu ir varējuši darīt savai sirdij vistīkamāko darbu.

Kā kostīmu māksliniecei Ievai Kundziņai ir daudz krāšņu stāstu par kino tapšanas aizkulisēm, piemēram, kādas ēsmas padomju laikos vajadzēja izmantot, lai iegūtu filmai veikalos neesošas lietas.

Nacionālās balvas "Lielais Kristaps" notikumi sāksies ceturtdien, bet balvu pasniegšanas ceremonija būs svētdien, kad arī Ieva Kundziņa saņems balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā.