„Viņa žestā var sajust, kā mīlestība tiek pārvērsta gaismā,” – tā par pasaulslaveno diriģentu Marisu Jansonu intervijā radio „Klasika” savulaik teica ievērojamais čellists JoJo Ma.

Marisa Jansona mūžs bijis ļoti darbīgs un piesātināts, viņš strādājis ar visslavenākajiem pasaules orķestriem Eiropā un Amerikā, vieskoncertos apbraukājis visus kontinentus un saņēmis neskaitāmas balvas. Lai arī kur būdams, viņš vienmēr daudzinājis Latviju kā savu dzimteni, kur aizritēja viņa bērnība un sākās pirmie soļi mūzikā.

Visciešāk gan viņa mūžs bija saistīts ar Sanktpēterburgu, tāpēc šodien tieši Sanktpēterburgas Filharmonijas Lielajā zālē notiks atvadīšanās no izcilā maestro.

Fenomenāls diriģents un izcils cilvēks – tā Marisu Jansonu raksturo daudzi, kas viņu pazinuši, un tāds salikums nebūt nav bieža parādība mākslas pasaules virsotnēs.

Par spožajām zvaigznēm pasludinātie nereti visvairāk mīl paši sevi, bet Mariss Jansons neprātīgi mīlēja mūziku, absolūti atdevās tai, un kā reiz izteicās kāds no viņa orķestra mūziķiem – bija tāda sajūta, ka mūzikas vārdā viņš būtu gatavs pat mirt…

Pie orķestra viņš vienmēr gāja ar pozitīvu enerģiju, vienmēr perfekti sagatavojies un allaž ar kādu jaunu atklāsmi. Vienmēr arī pilns mīlestības un sapratnes pret saviem mūziķiem, tāpēc arī viņi Marisu Jansonu ļoti mīlēja.

Rezultāts bija koncerti, kas arī klausītājus pilnībā spēja pilnībā saslēgt ar mūziku, ļaujot piedzīvot ļoti dziļas un pārlaicīgas emocijas.