Medicīnas māsas politiķu solījumiem vairs netic un vērtēs tikai pēc darbiem nevis vārdiem, intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina. Viņa norādīja, ka šodienas protesta akcijā mediķi cer panākt, ka visiem valsts pilsoņiem ir viens likums un viena taisnība, un ka politiķi pieņem atbildīgus lēmumus. Ortveina uzskata, ka Latvijā ir nozares, kas joprojām ir pārfinansētas, un, pārdalot finansējumu no šīm nozarēm, var rast naudu veselības aprūpes nozarei.

Ortveina norādīja, ka slimnīcās gadiem ir taupīts uz darbinieku rēķina, lai varētu par medicīnas precēm samaksāt to tirgus cenu, un tur arī lielā mērā pazūd veselības nozarei atvēlētā nauda. Medicīnas māsu vidējais vecums ir 50 gadi, un jaunas nenāk klāt, līdz ar to jau drīzumā nebūs, kas esošās māsas nomaina, prognozēja Ortveina, norādot, ka Latvijā reģistrētas 18 000 medicīnas māsu, bet realitātē nozarē strādā ap 5000, pārējās strādā vai nu citās nozarēs vai citās valstīs.

Ortveina arī atzina, ka šobrīd sabiedrībā radītā ažiotāža par publikācijām saistībā ar daudzu ārstu it kā lielajām algām ir apzināta pretkampaņa, lai sarīdītu ārstus un noskaņotu sabiedrību pret viņiem.

Savukārt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride („Attīstībai/Par!”) uzskata, ka valdībai jāatrod nauda mediķu algu celšanai. Viņš intervijā Latvijas Radio norādīja, ka veselības nozare nav bijusi prioritāte pēdējos 30 gadus, taču pateicoties mediķu protestiem šī situācija varētu mainīties.

Viņš uzsvēra – mediķi ir sadzirdēti visaugstākajā līmenī, jo sarunas turpinās gan ar Saeimas priekšsēdētāju, gan ar Ministru prezidentu un Valsts prezidentu. Runājot par komisijas biedru apņemšanos nebalsot par tādu budžetu, kurā netiktu apmierinātas mediķu prasības, atbildīgās Saeimas komisijas vadītājs minēja, ka šobrīd valdībai ir jāmeklē papildu resursi mediķu algu celšanai.

Jautājumu par politiskās atbildības uzņemšanos Andris Skride nekomentēja.