Šodien, 21.jūnijā, notiks Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde. Uz to aicināta arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, lai meklētu kompromisu pedagogu darba samaksas kārtības modeļa izveidei.

Arodbiedrība paziņojusi, ka aicinās skolu pedagogus no septembra sākt beztermiņa streiku. Tas turpināšoties tik ilgi, kamēr būs sadzirdētas pedagogu aizstāvju prasības - sabalansēta darba slodze, atalgojuma palielināšanas grafiks saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem, kā arī taisnīgs finansējuma sadales mehānisms.

Kā šorīt Latvijas Radio atzina Saeimas Izglītības komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens no „Jaunās Vienotības”, atbildīgajai ministrijai noteikti ir jārisina darba slodzes un tās sabalansētības problēmas. Vēl esot laiks, lai atrisinātu visus jautājumus un galvenais - lai rudenī neciestu bērni.

Taču, jautāts par darba samaksas problēmu, Ašeradens uzsvēra, ka valdība ir pildījusi visus savus solījumus. VIņš norādīja, ka skolotāju arodbiedrībai visvairāk nepatīkot jaunā apmaksas sistēma.