Aizvadītās nedēļas nogalē Daugavpils teātrī Oļega Šapošņikova režijā pirmizrādi piedzīvoja psiholoģiska drāma “Meli bez noteikumiem”. Iestudējumā, kuru režisors dēvē arī par intelektuālu drāmu, caur mīlas trīsstūri tiek pētīta un atklāta melu daba un to nozīme dzīvē.

Šo izrādi, kuras pamatā ir Hermaņa Paukša luga "Striptīzs", caurvij attiecību spriedze, kaisle, un kā zem palielināmā stikla iestudējums atklāj svarīgāko - melu manipulācijas mehānismus. Meli ir visur - savstarpējās attiecībās, publiskajā telpā, sabiedriskos un politiskos procesos. Vai gūtās atklāsmes var palīdzēt atrast laimi un harmoniju uz meliem balstītā dzīvē? Tas ir jautājums, atbildes uz kuru meklē izrādes “Meli bez noteikumiem” veidotāji.

“Meli bez noteikumiem” Daugavpils teātrī ir iestudējums krievu valodā, ar subtitriem latviešu valodā, kur skatītāji skrejošās izgaismotās rindās var nolasīt aktieru pausto. Taču spriedze un kaisle uz skatuves, kur darbojas trīs aktieri un vēl deju trupa, ir tik liela, ka skatītāju acis un visas maņas pievērstas tikai notiekošajam. Bet aiz tā visa slēpjas lielā patiesība, ko šajā iestudējumā vēlas atklāt režisors Oļegs Šapošņikovs.