Pērn tika izveidota jauna asociācija ar neierastu nosaukumu – „Kritiski svarīgu izejmateriālu ražotāju asociācija”. To dibinājuši vairāki metalurģijas ražošanas un izejvielu pārstrādes uzņēmumi. Asociācijas mērķis ir efektīvi izmantot zemes dzīļu resursus – metālus un citas izejvielas, tos otrreiz pārstrādājot un pēc tam izmantojot citas produkcijas ražošanā ar augstu pievienoto vērtību.

„Kritiski svarīgu izejmateriālu ražotāju asociācijas” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Vaļums skaidro, ka šobrīd asociācijas galvenais uzdevums ir informēt un izglītot sabiedrību par to, ka dažādu metālu un citas izejvielas, ko bieži vien saucam par bīstamiem atkritumiem, var pārstrādāt otrreiz.

Asociācijā šobrīd apvienojušies seši6 Latvijas uzņēmumi un viens no tiem ir „Sanekss metāls”, kas līdz šim bija metāllūžņu vairumtirgotājs. Nākotnē uzņēmums vēlas mainīt darbības virzienu un uzņēmuma valdes loceklis Deniss Uļjanovs stāsta, ka asociācija nepieciešama, lai uzņēmēju viedokli sadzirdētu gan valdībā, gan Saeimā.

„Kritiski svarīgu izejmateriālu ražotāju asociācijas” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Vaļums stāsta, ka arī Eiropā darbojas asociācija ar līdzīgu nosaukumu un jaundibinātās asociācijas mērķis ir iestāties šajā organizācijā.

Kā uzsver uzņēmuma „Sanekss metāls” valdes loceklis Deniss Uļjanovs, pēdējo trīs gadu laikā pasaules tirgos notiek globālas izmaiņas – gan pandēmijas, gan kara Ukrainā dēļ, un arī tāpēc jādomā par izejvielu otrreizēju pārstrādi.

Asociācijas pārstāvji cer, ka tuvāko 10 gadu laikā uzņēmumu investīcijas Latvijas ekonomikā varētu sasniegt 100 miljonus eiro.