Izmeklēšana pēdējā laika skaļākajās slepkavības lietās Latvijā, tostarp futbola aģenta Romāna Bezzubova un maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību izmeklēšana virzās uz priekšu, un atsevišķu lietu izmeklēšanas virzība izskatās ļoti cerīgi, tā intervijā Latvijas Radio raidījumam Labrīt atzina iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!").

Izmeklēšanas detaļas gan ministre neizpauda. Viņa teica, ka saistībā ar deputāta Jāņa Ādamsona (Saskaņa) iespējamo spiegošanu Krievijas labā līdz šim Saeimā neesot bijis nekādas informācijas. Kā norādīja Golubeva, Latvija ir viena no Eiropas Savienības ārējās robežas valstīm, kas robežojas ar Krieviju, un Krievija spiego visās kaimiņvalstīs, ar kurām nav labas attiecības.

Golubeva uzskata, ka Latvijas drošības dienesti strādā pietiekami profesionāli, lai spiegošanu atpazītu. Šajā gadījumā tas, ka iesaistīts Saeimas deputāts, šo lietu padara īpaši skaļu.

Ministre arī teica, ka Latvija ir gatava iespējamam lielākam migrantu pieplūdumam, tostarp iespējamiem patvēruma meklētājiem no Baltkrievijas. Notiek sadarbība ar citām ES valstīm, un ik pa laikam tiek pārbaudīta sistēmas gatavība. Pagaidām gan nekas neliecinot, ka iespējams lielāks migrantu pieplūdums.