Tik apbrīnojamus un patiesi mīlošus cilvēkus sastapt dzīvē ir liela dāvana – tā par misijas "Pakāpieni" komandu saka divu bērnu māmiņa Lidija Broka. Lidijai bija tikai 15 gadu, kad viņai pieteicās pirmais bērns. Kaut arī viņa bija ļoti apmulsusi no šīs situācijas, viņa skaidri zināja, ka bērnu vēlas paturēt. No bērna tēva atbalstu viņa nesaņēma, arī pašas ģimenē bija materiāli ļoti spiedīgi apstākļi, tāpēc sociālā dienesta darbinieki ieteica viņai vērsties pēc palīdzības misijā "Pakāpieni". Viņa tur saņēma ne tikai praktisku un morālu atbalstu, bet arī vērtīgas iemaņas un zināšanas visai tālākai dzīvei.

Šīs ieraksts ir daļa no šī gada labdarības maratonam "Dod pieci!" veltītās stāstu sērijas par jauniešiem, kas sarežģītu apstākļu dēļ nonākuši problemātiskās situācijās.

"Godīgi sakot, es nezinu, kā būtu bijis, ja es tur nenokļūtu… Ko par "Pakāpieniem" es varu pateikt? Tā ir tiešām viena no fantastiskākajām vietām, kur es jutos vienmēr mīlēta, lolota."

 

Tā tagad nu jau ar deviņu gadu distanci saka liepājniece Lidija Broka. Tagad viņai ir 26 gadi, bet bērns viņai pieteicās pusaudžu vecumā – 15 gados, neilgi pirms 16. dzimšanas dienas. Viņas draugs, bērna tēvs, bija tik tikko aizbraucis peļņā uz ārzemēm, Lidija dzīvoja kopā ar mammu, patēvu un divām māsām divistabu dzīvoklī. Pieciem cilvēkiem, kam drīz piebiedrosies arī sestais, bija par šauru, arī finansiālā situācija bija spiedīga. Apkārt skanošajās balsīs, ka jātaisa aborts, Lidija atteicās ieklausīties.

 

Sociālajā dienestā Lidijai ieteica vērsties pie palīdzības misijā "Pakāpieni", kas sniedz atbalstu grūtniecēm un jaunajām māmiņām krīzes situācijās. Lidija kopā ar savu mammu devās uz Tukumu, kur darbojas misija, uz pārrunām, un drīz vien arī sāka dzīvot "Pakāpienu" Bēbīšu mājā.

"Pakāpieni" sniedza ne tikai ļoti svarīgo praktisko un morālo atbalstu, bet bija ļoti vērtīga dzīves, sadzīves un arī mīlestības skola. Lidija joprojām ir bezgala pateicīga misijas vadītājiem Viljamam Šulcam, kurš šogad devās mūžības ceļā, un Danai Šulcei, kā arī visai misijas komandai.

Lidija ir pārliecināta, ka tas, ka viņa tik agri kļuva par māmiņu un atbalstu guva tieši no "Pakāpienu" komandas, pasargāja viņu no iespējamiem sliktākiem dzīves scenārijiem.

Lidijas meitai Esterei šobrīd ir deviņi gadi, bet dēlam Kristapam seši gadi, Lidija ir ilgstošās attiecībās ar dēla tēvu, kurš rūpējas arī par Esteri. Viņa ar bērniem dzīvo Liepājā un strādā par šuvēju. Šobrīd lielākās rūpes Lidijai sagādā cīņa par dēla veselību, jo Kristapam pirms diviem gadiem atklāja galvas audzēju. Arī šajā kritiskajā brīdī viņa saņēma atbalstu no "Pakāpieniem".

Misija "Pakāpieni" kā atbalsta sniedzēji trūcīgām ģimenēm un jaunajām māmiņām ir vieni no celmlaužiem Latvijā, jo misija darbojas jau 30 gadus. "Pakāpienu" dibinātāja un projektu vadītāja Dana Šulce atzīst, ka gadu gaitā novērojusi, ka cilvēkiem krīzes situācijās dažkārt pat vairāk par materiālo atbalstu ir svarīgi sajust cilvēcisku attieksmi.