Kultūrvietu darbības atsākšanas laiki ir dažādi - ne visi steidz to izdarīt pēc iespējas ātrāk, bet gan pamatīgi piedomā par drošību. Piemēram, Latvijas Vēstures un kuģniecības muzejā plāno ar laiku ieviest elektroniskās biļetes, lai izvairītos no garām apmeklētāju rindām. Kultūras ministrijā ziņo, ka drīzumā uzsāks pilotprojektus arī teātru atvēršanai, lai tos varētu droši apmeklēt ne tikai vakcinētie un izslimojušie ļaudis, bet arī citi.

 

Papildus tam, ka no jūnija vidus dažādas kultūrvietas, muzejus un bibliotēkas varēs brīvi apmeklēt vakcinētie un izslimojušie, šonedēļ valdība lēma atļaut šīm iestādēm vērt durvis arī citiem apmeklētājiem. Ar lielu prieku šo lēmumu sagaidīja Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā. No nākamās pirmdienas darbu sāks pats muzejs un tā filiāle - Mercendorfa nams, bet Ainažu jūrskolas muzejs un Fotomuzejs sāks darbu trešdienā, stāsta muzeja pedagoģe Solvita Kokina.

 

Kokina atzīst, ka muzeja darbinieki ir noilgojušies pēc cilvēku plūsmas un apmeklētāju čalošanas. Klientu ērtībai drīzumā biļetes būs iespējams iegādāties ne tikai klātienē, bet arī elektroniski – tā varēs izvairīties no stāvēšanas garās rindās. Pašlaik muzeju būs iespējams apmeklēt tikai individuāli.

Drīzumā klientiem savas durvis vērs arī Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, kur jau iepriekš izmēģināts droša apmeklējuma pilotprojekts, stāsta direktore Māra Lāce. Muzeja galvenā ēka atsāks darbu 4.jūnijā. Un šobrīd visvairāk neskaidrības rada 15.jūnijs, no kura vienlaicīgi muzeju varēs apmeklēt vakcinētas personas grupās un nevakcinētas individuāli.

Bez muzejiem un kultūrvietām pēc ilgstošas klientu apkalpošanas tiešsaistē strādāt klātienē ļauts arī bibliotēkām. Lasītāju interese par darbu klātienē uz vietas saglabājusies augsta, stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Lai apmeklētājiem klātienes apmeklējums pēc ilgākas pauzes būtu interesants, tiek gatavotas divas jaunas izstādes – par Bēthovenu un viņa saistību ar Latviju, un otra par diplomāti Ainu Nagobats-Ābolu. Turklāt apmeklētāju un personāla drošībai, visi darbinieki būs potēti. Kopumā muzeji, kultūrvietas un bibliotēkas šobrīd nesteidzas pēc iespējas ātrāk atvērt durvis, bet gan kārtīgi sagatavoties darbam drošos apstākļos, stāsta Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale. Turklāt drīzumā veiks pilotprojektus teātru atvēršanai.