Vairāki muzeji pakāpeniski atsāk darbību un aicina apmeklētājus ievērot distancēšanās prasības. Durvis 19.maijā ver Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā struktūrvienības, kur iespēja aplūkot pirms ārkārtas situācijas atklātās izstādes, kā arī neredzētas ekspozīcijas. Tāpat turpmāk iespēja fiziski apmeklēt būs arī Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, kas drīzumā cer atklāt arī valsts neatkarības atgūšanas gadadienai sagatavoto izstādi liepu alejā pretī muzejam. 

Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma durvis atkal ver Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) un tā struktūrvienības Rīgas Birža un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Ierobežojumu periods līdz šim muzejam licis gan pilnībā atcelt, gan pārcelt vairākas izstādes, gan arī pagarināt atsevišķu ekspozīciju norisi. 

"Galvenajā ēkā vēl būs apskatāma Ērika Apaļā personālizstāde "Ģimene" un 4.stāva izstāžu zālē būs vēl apskatāma arī Džemmas Skulmes darbu izstāde," stāsta LNMM vadītāja Māra Lāce. "Savukārt 3. jūnijā Lielajā zālē mēs plānojam atklāt latviešu māksliniekam, grafiķim Rihardam Zariņam veltītu izstādi. Tāpat Rīgas Biržā tiek saglabāta japāņu gravīra izstāde apskatei. Savukārt Dekoratīvās mākslas muzejā ir keramiķu Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas Breidenas izstāde ‘’Samsāra’’, kura vispār iepriekš pat netika vēl atklāta apmeklētājiem."

Lāce norāda, ka muzeji patlaban darbosies ievērojot dažādos drošības pasākumus. Iepirkti aizsarglīdzekļi darbiniekiem, kā arī dezinfekcijas līdzekļi, savukārt maskas nav obligāta prasība muzeja apmeklētājiem.

Arī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) iespējams turpmāk klātienē aplūkot vēstures pamatekspozīciju, kā arī joprojām aplūkojama muzeju kopizstāde "Latvijas gadsimts". Vēl šonedēļ darbu atsāks LNVM nodaļa "Dauderi" Sarkandaugavā un Tautas frontes muzejs Vecrīgā.

Vairāk par iecerēm, kas ārkārtas situācijas dēļ atliktas un kad tās būs iespēja aplūkot stāsta Vēstures muzeja Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka.

"Protams, mēs cerējām uz 1.maija Satversmes sapulces sasaukšanas simto gadadienu un arī uz 4. maiju. Tā būtu izstāde, kas veltīta demokrātijas dzimšanai un atdzimšanai. Bet mēs ļoti ceram, ka jūnijā šo izstādi varēsim atklāt pretī muzejam liepu alejā. Tāpat Vēstures muzejam ir 100 gadu jubilejas gads un gatavojam izstādi "Tuvplāni" par muzeja darbību un tā bija plānota maijā, taču pārcelta uz septembri." stāsta Astrīda Burbicka.

Tikmēr Rundāles pils muzejs šajā nedēļā atvēris vien daļu ekspozīcijas, bet brīvdienās apmeklētājiem jau bijusi iespēja viesoties franču dārzā. Muzeja vadītāja Laura Lūse stāsta, ka bijušas arī nelielas rindas, taču apmeklētāji bez problēmām ievērojuši divu metru distanci gaidīšanas laikā.