Noslēdzot šīs nedēļas sižetu sēriju par “mūžīgajiem bērniem”, atgriežamies pie mūsu kopīgās vēstules politiķiem un amatpersonām. Sakārtota un sabalansēta dzīve ir “mūžīgo bērnu” vecāku sapnis. Lai to īstenotu, ne vienmēr ir vajadzīga lielāka nauda, bet esošā jātērē jēgpilnāk. Vasaras vidū kopā ar “mūžīgo bērnu” mammām mēs formulējām četras lietas, ko vajadzētu mainīt un uzlabot. Tās uzlikām uz papīra un nodevām amatpersonām. Kādas atbildes esam saņēmuši?

 

Ar iniciatīvas “Mēs negribam izdegt!” mammām satiekamies jaunizveidotajā “Inovācijas laboratorijā” - vietā, kas tapusi pēc sižetu sērijas “Mūžīgie bērni” noslēguma un kurā viņas uzaicinātas sēsties pie viena galda ar politiķiem, ierēdņiem un pašvaldību darbiniekiem.

"Ļoti labi saprotam to, ka, tikmēr, kamēr nav rakstisku vajadzību un rakstiskas nepieciešamības uz šīm problēmām atbildēt un viņas risināt, tikmēr nenotiek pavisam nekas, jo tad ir sajūta - jūs kaut ko runājiet, bet līdz mums nekas nav nonācis. Mums nevienas sūdzības nav. Ar to mēs esam saskārušies daudzkārt," stāsta Vineta Grigāne-Drande.

 

 

"Manā situācijā mani interesē viennozīmīgi grupu dzīvokļi. Ja mēs runājam par sociālo pakalpojumu attīstību, tad viennozīmīgi šiem pakalpojumiem ir jāattīstās. Gan dienas centriem, gan grupu dzīvokļi ir jāizveido. Šie cilvēki arī var viss kaut ko dienas laikā darīt un saturīgi pavadīt laiku. To mēs arī vēlamies," atzīst Agita Šulca.

 

Tagad cerība tapt sadzirdētiem ir. Lēnām, bet iekustējusies ir visu četru uzdevumu virzība. Dienas centri un visās pašvaldībās vienots pakalpojumu grozs ir tas, uz ko tiekties nākamgad, uzskata Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Sižetu veidoja Vita Anstrate.