Aptuveni sešas pirmizrādes Lielajā zālē no pasaules klasikas līdz laikmetīgiem darbiem – jaunajā sezonā iecerējis Nacionālais teātris. Vakar, 14.jūlijā, teātris uzsāka savu 102.sezonu, kad arī drosmīgi paziņoja par tās plāniem, vienlaicīgi piebilstot, ka – atkarībā no apstākļiem – daudz kas var mainīties.

Par sezonas atklāšanas notikumu teātris izraudzījies gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa sajūtu izstādi "Gaisma", kam jūlijā sekos vēl divas pirmizrādes: "Skolotājs", kas būs skatāma digitālajā platformā "Baltais kubs" un "Margarēta", kas būs klātienes izrāde Jaunajā zālē.

Lielo zāli pēc ilgā pārtraukuma teātris vērs vaļā 5.augustā, kur izrādīs ārkārtas situācijas dēļ nenotikušās Jaunās zāles izrādes, sākot atdot "parādu" saviem skatītājiem.

"Gribu iesākt ar tādu poētiskāku un vispārinātāku tekstu, atsaucoties uz Koelju – līdz ko man bija atbildes uz visiem jautājumiem, tā man nomainījās visi jautājumi," tā stāstu par savu sajūtu šobrīd teātrī uzsāk Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. Pēdējo mēnešu laikā, reaģējot uz situāciju, viens pēc otra izstrādāti pieci dažādi teātra darbības plāni, ko tomēr tā arī nevarēja īstenot.

Tagad Nacionālais no visiem Latvijas teātriem tomēr pirmais drosmīgi izsludinājis savas jaunās 102.sezonas sākumu un arī jau ļoti konkrētus plānus. Jānis Vimba gan visu laiku nebeidz akcentēt, ka varbūt precīzāk tos tomēr saukt par sapņiem.