Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā nedēļas nogalē atklās Latvijas Bankas simtgadei veltītu izstādi "Vērtību zīmes". Tajā ikviens varēs tuvplānā izpētīt bankas kolekciju monētas kā miniatūrus mākslas darbus un paliekošu kultūrvēsturisku simbolu. Tāpat ekspozīcijā īpašā procesa stendā varēs apjaust monētu garo tapšanas ceļu no iedvesmas avotiem un ideju atlases līdz to realizācijai.

Nacionālā Mākslas muzeja kupola baltajā zālē iekārto Latvijas Bankas simtgades izstādi, kuras centrā būs levitējošas bankas kolekcijas monētas. Kolekcijas naudas zīmes regulāri tiek izlaistas sākot ar 1996.gadu. To veidošanā piedalījušies visu paaudžu un nozaru Latvijas māksliniek un katra monēta top kā miniatūrs mākslas darbs, kurā iekodēts kāds vēstījums. Vairāk stāsta izstādes kuratore Inese Baranovska.

Izstādes veidotāju izvēlētās 80 kolekcijas monētas apkopotas astoņās tematiskās grupās, kuras papildina "iedvesmas skapji" un "procesa stends". Proti, līdzās mākslinieku skicēm un monētu ģipša modeļiem skatāmi arī vēsturiski objekti vai dokumenti un fotogrāfijas no dažādiem Latvijas muzejiem.

Savukārt 4. stāvā iekārtota izstādes interaktīvā telpa, kas ikvienu aicinās radīt skici savai monētai.

Latvijas Bankas simtgadei veltītā kolekciju monētu izstāde būs skatāma no 9. oktobra līdz 15. janvārim un to papildinās arī pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes uzstādītais vides objekts "Mūsu saule", kuru veido vairāk nekā 300 bērnu un jauniešu zīmējumi, kas atspoguļo nākotnes paaudzes pasaules redzējumu.