Teātra režisors Valters Sīlis, video mākslinieks Toms Zeļģis un aktrise Madara Botmane radījuši pirmo virtuālās realitātes izrādi "Atver acis" Nacionālajā teātrī. Darbs ir radošās komandas eksperiments, kurā mēģināts atklāt, kādas ir mūsu robežas tam, ko mēs varētu uztvert par savu īstenību. Valters Sīlis saka, ka tas ir arī mēģinājums ielūkoties nākotnē.

Valters Sīlis norāda, ka tās laikā gaidāma saspēle starp teātra telpu, kurā atrodas skatītājs un virtuālajā pasaulē radītajiem pārsteigumiem. Virtuālajā telpā aktieru iedzīvinātos monologus par atmiņu tēmu papildinās dažādas skatītāja maņas rosinoši video kadri.

Izrāde radīta kā video darbs virtuālās realitātes telpai vienlaikus nezaudējot teātra pieredzi. Režisora radītie monologi liks kavēties dažādās atmiņās vairāku aktieru izpildījumā to papildinot ar video mākslinieka radītajām vizualizācijām.

Visai izrādes komandai virtuālās telpas sajušana bijis liels izaicinājums un Sīlis turpina, ka izrādes laikā gaidāma saspēle starp teātra telpu, kurā atrodas skatītājs un virtuālajā pasaulē radīto. Turklāt skatītājs pats ar savām acīm izvēlēsies, kā montēt izrādes kadru.

Latvijas Nacionālā teātra pirmās virtuālās realitātes izrādes "Atver acis" pirmizrāde gaidāma 27.augustā Baltajā zālē.