Sestdien, 18. maijā, būs ikgadējā Muzeju nakts, kad durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 200 muzeji un citas kultūrvietas. Plašu programmu piedāvās Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, kam Muzeju nakts būs pēdējais lielais pasākums pagaidu telpās Brīvības bulvārī 32, kur tas atradies 10 gadus pēc Rīgas pils ugunsgrēka.

Maija beigās muzejs pārtrauks darbību pagaidu mājvietā un sāks atgriešanos savās vēsturiskajās mājās – Rīgas pilī.

Saistībā ar pārcelšanos, muzeja eksponāti, sākot no jūnija, kādu laiku apmeklētājiem nebūs pieejami, tāpēc Muzeja nakts ir viena no īpašajām iespējām tos aplūkot un par tiem uzzināt vairāk.

Nacionālajā vēstures muzejā mani sagaida muzeja pārstāve Astrīda Burbicka, kura stāsta, ka pie pagaidu telpām Brīvības bulvārī jau pierasts un ir pat mazliet skumji tās atstāt, jo - kā nekā - šeit nodzīvoti desmit ļoti intensīvi, bagāti gadi. Taču vēl lielāks prieks par beidzot sagaidīto iespēju sākt pārcelties uz muzeja īstajām mājām. Sākotnējais plāns bija, ka tā simboliski notiks Latvijas simtgadē – 2018.gadā, bet sanāca, ka pagāja vēl seši gari gadi, līdz tas tagad sāk īstenoties.

31.maijs ir pēdējā diena, kad Brīvības bulvārī 32 vēl var apskatīt tur esošās muzeja ekspozīcijas un izstādes, tad šo vietu slēgs un jau jūnijā muzejs uzsāks pārcelšanos, tāpēc Astrīdai Burbickai ir aicinājums:

"Es ļoti gribētu aicināt gan mūsu pastāvīgos apmeklētājus vēlreiz atnākt un izstaigāt labi zināmās vietas, gan jo īpaši tos, kuri varbūt ir gājuši garām namam Brīvības bulvārī 32 vai arī braukuši trolejbusā un domājuši, ka reiz tur varētu aiziet, atnākt.

Ir vēl īpašā iespēja redzēt plašo ekspozīciju ar tūkstošiem unikālu priekšmetu, kas izstāsta mūsu vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kā arī tematiskās izstādes, kas katra ir interesanta ar ko savu. Patiešām ir vērts līdz 31.maijam atnākt un ar savām acīm ieraudzīt."

Telpās Brīvības bulvārī 32 šo sestdien būs pēdējā Muzeja nakts, tāpēc muzejs rīko īpašu pasākumu ar devīzi “Visatvēršana pirms slēgšanas”, kad visos ēkas stāvos viesus sagaidīs un apskates procesā vadīs muzejnieki: arheologi, etnogrāfi, numismāti un vēsturnieki. Tāpat darbosies Mazo vēsturnieku kabinets, fotosalons, būs izmantojama digitāla spēle.

Jūnijā muzejs uzsāks pārcelšanos, un lielākā daļa eksponātu sākotnēji ceļos uz krātuvēm Pulka ielā, jo pirmajā posmā pamatekspozīcijas Rīgas pilī nebūs, stāsta muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā Toms Ķikuts.

Kopumā šo sestdien Muzeju naktī visā Latvijā durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 200 Latvijas muzeju un kultūrvietu.