Krievija patlaban īsteno visaptverošu "informācijas operāciju", kas tās "doktrīnas" izpratnē ir sākums konfliktam. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda NATO izcilības centra direktors Jānis Sārts, norādot, ka Krievija patlaban "ieslēgusi pilnu dezinformācijas mašinēriju".

"Mēs redzam ļoti daudz dažādus dezinformācijas stāstus gan pasaulē, gan krievvalodīgajā vidē, gan arī Latvijā," teica Sārts. 

Pēc viņa teiktā, Krievijas dezinformācijas mērķi ir dažādi, tostarp ir panākt priekšstatu, ka pie šobrīd Eiropā esošās eskalācijas un saspīlējuma ir vainīga ASV un NATO, nevis Krievija; novērst uzmanību no Krievijas spēku koncentrēšanās pie Ukrainas robežas; pievērst uzmanību šķietamajām Krievijas bažām par drošību.

Sārts atzīmēja, ka Krievijas vēstījumu auditorijas ir dažādas. Pirmkārt, Krievijas iedzīvotāji, otrkārt iedzīvotāji Ukrainā, kur Krievija mēģina sēt paniku, nedrošību un bažas. Tāpat Krievija ar dezinformāciju mēģina sašķelt Rietumus un panākt to, lai Rietumi vajadzīgajā mirklī nebūtu spējīgi saprast, kas īsti notiek.