Nedēļas nogalē 180 baznīcās visā Latvijā noritēs jau desmitā "Baznīcu nakts". Katrā no baznīcām sagatavota daudzveidīga programma - no ekskursijām, gleznu un fotogrāfiju izstādēm līdz piesātinātām koncertprogrammām ar koru un mūziķu piedalīšanos vakarā. Līdzās daudzajām kultūras norisēm atvērtajās baznīcās būs arī svētbrīži, laiks lūgšanām un klusumam.

Baznīcu nakts tēma šogad ir "Dzīvība". Tās izvēli ietekmējusi arī kara situācija Ukrainā, aicinot vienoties lūgšanās par šīs tautas brīvību un dzīvību, stāsta Baznīcu nakts rīkotāju komandas pārstāve Inese Knipše.

Vairāk nekā 180 baznīcas visā Latvijā sestdien būs atvērtas līdz pulksten desmitiem vakarā un tajās apmeklētāji var doties aplūkot šo namu arhitektūru, īpaši sagatavotas gleznu vai fotogrāfiju izstādes, kā arī koncertprogrammas ar koru un dažādu mākslinieku dalību. Piemēram, Seces baznīcā uzstāsies Igo, savukārt Baltezera baznīcā skanēs psalmu dziedājumi, lūgšanas un dzeja kopā ar elektronisko mūziku.

Savukārt par tradīciju kļuvusī vienotā Baznīcu nakts atklāšana, piedaloties visu tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvjiem, notiks Baldones evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulksten sešos vakarā, stāsta baznīcas mācītājs Juris Morics.

Baznīcu nakts mājas lapā atrodama arī daudzveidīgo pasākumu karte un visām baznīcām vienojoša būs zvanu zvanīšana, kas sestdien notiks trīs reizes. Savukārt pulksten 21.00 visi vienosies Latvijas himnā, kā arī daudzviet vakara gaitā tiks atskaņota Ukrainas himna.