Kopš oktobra vidus par Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu skatuvi ir kļuvusi Latvijas Televīzija. Šīs nedēļas nogalē skatītāji varēs piedzīvot pašus košākos un vērienīgākos koncertus un notikumus, ar ko arī svētki noslēgsies.Visi pasākumi ir ierakstīti skolēnu brīvlaikā - vasarā, kā arī septembrī, kad epidemioloģiskie noteikumi ļāva pulcēties uz mēģinājumiem un repertuāra filmēšanu.

Skolēnu dziesmu un deju svētki Latvijas Televīzijas ēterā kulminēs un arī noslēgsies ar ļoti bagātīgu programmu. Ceturtdien to aizsāks latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerts "Tā tik ir vasara!". Koncerts filmēts četras dienas Brīvdabas muzejā, un tajā piedalās 22 deju kolektīvi. Mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš LR3 Klasikai atzina, ka koncerta noskaņa sasauksies ar vasaras sajūtām – skaistām, saulainām un piedzīvojumu pilnām.

Piektdien savukārt būs skatāms košs un skanīgs koru koncertstāsts "Dziesmu bērns". Tas tapa dziesmu svētku svētvietā - Mežaparka Lielajā estrādē un tajā skan daļa no koru lielkoncertam paredzētā repertuāra. Piedalās kori un diriģenti no visas Latvijas, kā arī 12 svētku virsdiriģenti.

Bet sestdien svētki noslēgsies ar norisēm visas dienas garumā. Diena sāksies ar koru mūzikas koncertu ‘’Dziesmu koks’’. Tradicionāli tieši koru mūzikas koncerts ieskandina svētkus un iedod emocionālo kamertoni svētku nedēļai. Ņemot vērā pandēmijas apstākļus, koncerts "Dziesmu koks" nebija iespējams tik plašs repertuāra un dalībnieku skaita ziņā, kā bija iecerēts, tomēr tā mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa ļoti cer, ka nemanīgi spēcīgs būs tajā ietvertais vēstījums.

Kormūzikas koncertam sekos simfonisko orķestru koncertfilma "Simfoniskie rotājumi", bet pēc tam - dziesmu un deju ceļš "Saulesvija" jeb simboliskais gājiens. Ja ierasti ir bijis, ka svētku dalībnieku gājiens notiek Rīgas centrā, kur ielu malās dalībniekus sumina skatītāji, tad šoreiz bija citādāk – svētku organizatori devās uz novadiem, kur tikās ar dalībniekiem un šīs tikšanās ir fiksētas videoformātā dziesmu un deju ceļā "Saulesvija".Sestdien redzēsim to, kā Saulesvijas ceļojums notika Vidzemes pašvaldībās – Pierīgā un Rīgā. Kopumā ceļš šovasar izvijās cauri 42 pašvaldībām, un kā saka projekta vadītāja Inga Krišāne – tas bija ceļš dažādās temperatūrās.

Bet Dziesmu un deju norises sestdien izskanēs ar tautas deju lielkoncertu "Saule vija zelta rotu". Koncertā izdejos 34 gadskārtu dejas, kuras spilgtinās etnogrāfiskā orķestra klātesamība un solistu dzīvā izpildījuma jauda. Lielkoncerta projekta vadītāja Zanda Mūrniece stāsta, ka veidojot šo un arī citus svētku notikumus, vislielākajā uzmanības fokusā bija tieši paši svētku dalībnieki, viņu vēlme būt radošiem, darbīgiem un turpināt tradīciju.

Sestdien teju visas dienas garumā Latvijas televīzija pārvērtīsies par Skolēnu dziesmu un deju svētku skatuvi, bet koncerti būs skatāmi jau, sākot no ceturtdienas vakara.