Līdz negadījumam, kas radīja problēmas ar atmiņu, Roberts bija īsts profesionālis un daudz strādāja. Tagad darbu atrast ir daudz grūtāk, pat neskatoties uz agrāko gadu iespaidīgu pieredzi un prasmēm. Roberts nevēlas atklāt ne tikai savu īsto vārdu, bet arī mēģina darba devējam noslēpt savu invaliditāti, kuru uzreiz ieraudzīt nemaz nevar. Tā ir vieglāk nokļūt līdz darba intervijām un arī atrast papildu ienākumu avotu.

Gatavojoties „Dod pieci!” labdarības maratonam, Latvijas Radio Ziņu dienests jau oktobrī uzrunāja trīs dažādus cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti, kuri meklē darbu un kuri bija ar mieru vairāku nedēļu garumā ļaut šajā procesā ieskatīties arī žurnālistiem. Šīs sadarbības mērķis bija noskaidrot, ar kādiem šķēršļiem šie cilvēki sastopas darba tirgū.

Stāsts par Robertu ir turpinājums šai sižetu sērijai. Pagājušajā nedēlā stāstījām par sabiedriski aktīvo Viesturu, kurš muguras traumas dēļ jau gadu ir ratiņkrēslā.

Ar Robertu Latvijas Radio iepazinās dienā pirms stingro ierobežojumu ieviešanas oktobrī. Roberts par sevi saka: "Man šobrīd jau ir vairāk nekā 30 gadi. Pašlaik esmu darba meklējumos jeb, kā moderni saka, meklēju jaunas karjeras iespējas."

Latvijas Radio ar Robertu satikās kādā sabiedriskā labuma organizācijā, kurā vīrietis piestrādā. Redzamas invaliditātes Robertam nav. Tā kā bija pēdējā diena, kad organizācijas kolēģi strādāja klātienē, visi baudīja atvadu kūku. Roberts ir sabiedrisks, labprāt joko, ir uzmanības centrā un nebaidās arī izteikt viedokli, piemēram, par politiskajām norisēm. Taču aiz tā visa sākotnēji nepamanīta paliek kāda trauma.

“Īsais stāsts – negadījums. Kādreiz es drausmīgi daudz strādāju. Reizēm pat 18 stundas dienā, ieskaitot sestdienas. Tad izdomāju atslēgties, aizbraucu uz kalniem un “uzdeva” veselība, iekļuvu ļoti smagā nelaimes gadījumā. Un tad sākās otra dzīve,” stāsta Roberts.

Par negadījumu Robertam daudz runāt nepatīk, šķiet, ka viņš labprāt to nedarītu vispār. Taču viņš tomēr izstāsta, ka kopš tā laika viņam ir īslaicīgās atmiņas traucējumi. Viņš mēdz šad tad kaut ko aizmirst. Būtiskās lietas gan vīrietis atceroties, taču vairākās intervijās Latvijas Radio arī pamana, ka Roberts kaut ko tomēr mēdz aizmirst, vai ka atkārto savu teikto, neatceroties, ka vienreiz jau par to stāstījis. Tas gan notiek ļoti reti un, nezinot par šo problēmu, to varbūt varētu arī nepamanīt.