Eiropas centrālās bankas noteiktās augstās Euribor procentu likmes, kas varētu sākt samazināties jūnijā, vistiešākajā veidā ietekmējušas nekustamā īpašuma tirgu. Šobrīd iedzīvotāji galvenokārt pērk sērijveida dzīvokļus, pie tam, liela daļa neizmanto banku kredītus, bet pērk dzīvokļus par saviem līdzekļiem.

Bankas "Luminor" mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais stāsta, ka aktīvākais segments mājokļu tirgū šobrīd ir dzīvokļi padomju laikos būvētās tipveida jeb sērijveida mājās un visbiežāk pirkti remontēti divistabu dzīvokļi.

Kaspars Sausais arī stāsta, ka pērn samazinājusies iedzīvotāju interese par hipotekārajiem kredītiem mājokļa iegādei, bet pavasarī interese parasti atgriežas. Tomēr “Latio” apkopotie dati liecina - lai gan martā bija vērojama lielāka interese no pircēju puses, viņi otrreizējo mājokļu segmentā bija gatavi pirkt īpašumus par cenu, kas ir par 30% zemāka nekā pārdevēja noteiktā, stāsta “Latio” Nekustamo īpašumu darījumu vadītāja Elīna Dūce.

Nekustamā īpašuma kompānijas “Arco Real Estate” valdes loceklis un vērtēšanas daļas vadītājs Māris Laukkalējs stāsta, ka augsto Euribor likmju dēļ nedaudz samazinājušās cenas dzīvokļiem jaunajos projektos, bet daudzi mājokļa pirkumu atlikuši, gaidot zemākas likmes.

Lielākā mājokļu pircēju aktivitāte saglabājas Rīgā, reģionos pieprasītas ir lielās pilsētas – Valmiera, Cēsis, Jelgava un Liepāja.