Ukrainā turpinās pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā par nelikumīgu Ukrainas uzņēmumā "Novofarm - Biosintez" ražotu anestēzijas medikamentu piegādi Krievijas armijai pēc pilna apmēra iebrukuma sākuma. Kriminālprocesā figurē arī Latvijas uzņēmuma vārds. Latvijas Radio ir izdevies sazināties ar zāļu ražotāja akcionāru un Latvijas uzņēmuma īpašnieku, kurš noliedza apsūdzības.

Darbadienas pēcpusdienā Latvijas Radio ieradās adresē, kur reģistrēta SIA "Gentmed". Tā ir firma, kuras vārds figurē Ukrainā sāktā izmeklēšanā par nelikumīgu Ukrainā ražotu medikamentu piegādi caur Latviju - Krievijas armijai.

SIA "Gentmed" ir piereģistrēts jaunā projekta daudzīvokļu namā Jūrmalā, Dzintaros. Ēku komplekss apjozts ar žogu. Ne pie žoga, ne ieejas mājas kāpņutelpā nav nekādas norādes, ka te atrastos šī firma. Kāda sastapta sieviete stāsta, ka, viņasprāt, konkrētajā adresē neviens nedzīvo. "Cik mēs te dzīvojam, mēs nevienu tur neesam redzējuši."

Firma šajā adresē ir tikai piereģistrēta, bet faktiski darbojas noliktavās pie lidostas "Rīga". Tā pēcāk stāsta firmas īpašnieks - Ukrainas iedzīvotājs Sergejs Gubenko - ar kur izdodas sazināties attālināti "Zoom" platformā. Kur tieši Gubenko intervijas laikā atrodas, viņš neatklāj.

"Saistībā ar to, ka mani mēģina aktīvi meklēt, es negribētu vietu nosaukt, kur es šobrīd atrodos. Šobrīd es neatrodos Latvijā."

Gubenko ir viens no trīs apsūdzētajiem, kam Ukrainā ir celta apsūdzība kriminālprocesā par nelikumīgu Ukrainas uzņēmuma - "Novofarm Biosintez" - medikamentu nodošanu agresorvalstij.

Atšķirībā no pārējiem diviem šajā lietā aizturētajiem - zāļu ražotāja "Novofarm- Biosintez" direktora Valērija Perervas  un tirdzniecības menedžeres Julijas Tarasovas-Gubenko no tieša kontakta ar izmeklētājiem izvairās, baidoties no aizturēšanas.

Latvijas Radio jau iepriekš ziņoja, ka kriminālprocesā par nelikumīgu zāļu piegādi Krievijas armijai figurē Latvijas firma.