Krievijas propagandas naratīvs televīzijā visbiežāk tiek sludināts caur izklaides un humora raidījumiem, caur filmām, caur seriāliem un humora šoviem, intervijā Latvijas Radio pavēstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Āboliņš norādīja, ka minētie izklaides un humora šovi visbiežāk ir pilni ar Krievijas naratīvu. Kā piemērus kara un naida naratīva sludināšanai NEPLP priekšsēdētājs minēja tieši filmas, seriālus un humora raidījumus, nevis, piemēram, ziņu raidījumus.

Komentējot Latvijas sabiedrības medijpratības prasmes, NEPLP priekšsēdētājs sprieda, ka vēl ir, kur augt. "Bet arī, ja mēs runājam par tiem pašiem Krievijas kanāliem, tur tiek ieguldīti miljoni. Tas ir milzīgas summas, ar kurām Latvija nekad nevarēs sacensties," piebilda NEPLP vadītājs.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizliegusi raidīt Latvijā 28 Krievijas kanāliem. Padome ir tiesīga arī slēgt interneta vietnes, kas izplata dezinformāciju un Kremļa propagandu. Uz 15.martu, saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai, bija bloķēta 71 interneta lapa.