Daļa Latvijas iedzīvotāju nedevās uz pašvaldību vēlēšanām, jo bija vīlušies deputātos. Ļaudis uzskata, ka vietvaras neieklausās viņos, to Latvijas Radio uzzināja novados, kuros iedzīvotāji aktīvi vākuši parakstus par vai pret kādas ieceres realizēšanu. Vai iedzīvotāju vēlmju ignorēšana ir iemesls zemajai balsotāju aktivitātei notikušajās pašvaldību vēlēšanās?

Gulbenes novadā pēc pašvaldību vēlēšanām iecirkņa darbiniekiem daudz biļetenu nebija jāskaita, jo vēlēt devās nepilni 29% balsstiesīgo iedzīvotāju. Derīgas zīmes bija vien 4 670 vēlēšanu aploksnēs. Iespējams, zemā vēlētāju aktivitāte saistīta ar iedzīvotāju neuzticību iepriekšējai vietvarai.

Pēc Administratīvi teritoriālās reformas novads savas robežas nemainīja, savukārt deputātu sastāva izmaiņas bija minimālas – reforma aizbīdīja divus deputātu krēslus un nu domē no līdzšinējiem 17 deputātiem krēslos sēž 15. Bet no esošajiem - 8 vietas silda jau 2017. gada vēlēšanās iebalsotie.

Daudzi Gulbenes iedzīvotāji joprojām ir apvainojušies uz domes deputātiem par pirms diviem gadiem pārdoto 142 hektāru plašo Jaungulbenes silu. To nācās pārdot, jo pašvaldībai pietrūka naudas attīstības projektiem.

Savukārt Ogres novadā iedzīvotāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās bija lielāka. Iecirkņos balsis atdeva 38% vēlētāju. Jautājumā par pašvaldības darbu arī ogrēnieši dalās divās daļās – tie, kas mīl ilggadējo mēru Egilu Helmani un tie, kas raida dusmīgu skatienu domnieku virzienā, tāpēc vēlēšanās nemaz nepiedalījās.

Daļa Latvijas iedzīvotāju nedevās uz pašvaldību vēlēšanām, jo bija vīlušies deputātos, kuri neieklausījās iedzīvotāju vēlmēs. Tikmēr bija pašvaldību vēlēšanu kandidāti, kuri iepriekš saklausītās ļaužu sūdzības iekļāva vēlēšanu programmās, lai makšķerētu iedzīvotāju balsis. Un kā rāda vēlēšanu rezultāti, acīmredzot, tas viņiem arī izdevās. Piemēram, Saulkrastu novadā vēlēšanās uzvarēja „Latvijas Reģionu Apvienība”, kura iestājās pret Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību.

Savukārt Bauskas novadā iedzīvotāji gadiem cer uz apvedceļa izveidi. Arī domē iekļuvušās partijas pirms vēlēšanām solīja aktualizēt šo jautājumu.