Jau stāstīts par pianista un komponista Raimonda Paula tradīciju – svinēt savas dzimšanas dienas ar īpašiem koncertiem, un šajā sakarā var atgādināt arī Maestro iedibināto festivālu Latvju ziņģe. Toreiz Pauls izteicies – ja es nevaru Jāņu vakarā alu dzert, tad labāk spēlēšu klavieres, un šo solījumu turēja divdesmit gadus, rīkodams savus Līgo vakarus.

Taču rubrikas “Nezināmais Raimonds Pauls” noslēgumā dzirdēsiet nevis kādu joku dziesmu, bet vienu no skaistākajiem Paula skaņdarbiem, un te nu jāatkāpjas uz 1996. gadu, kad savai sešdesmitgadei Maestro bija sarīkojis grandiozu koncertturneju, ar estrādes veterāniem un jauniem māksliniekiem no 19. janvāra līdz 10. martam apceļojot Latvijas pilsētas, kam jau rudenī sekoja turneja uz Ameriku un Kanādu.

Un pašā jubilejas dienā, 12. janvārī, Rīgā, Operteātrī, atkal sapulcējas Paula lielākās zvaigznes – Laima Vaikule, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Viktors Lapčenoks, dārziņskolas zēnu koris, skanēja visu iemīļotās dziesmas, instrumentālā mūzika, arī šis šodienas stāstā iekļautais fragments no mūzikas izrādei “Elizabete, Anglijas karaliene”. Tā 1980. gadā Dailes teātrī tapa kā Vijas Artmanes benefice, un augstu novērtētā iestudējuma panākumu iemesls bija arī Raimonda Paula izcilā mūzika, tostarp dziesmas ar Šekspīra vārdiem. Sonetu “Vairs nesēro” 1996. gadā dziedāja brīnišķīgā Inga Kalna, starptautiski atzīta dziedātāja, kas tolaik tikai sāka savu ceļu uz pasaules skatuvēm.