Saasinoties saslimstībai ar Covid slimnīcas jau sākušas ierobežot plānveida pkalpojumu skaitu. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Pagājušās brīvdienas bijušas īpaši sarežģītas, jo tikai no šodienas Covid slimnieku ārstēšanai būs atvērtas nodaļas Vidzemes slimnīcā Valmierā un Rēzeknes slimnīcā. Kopumā veselības aprūpes sistēma tehniski ir gatāvāka nekā pirms gada, taču Cipuli uztrauc ārstu motivācija.

Cipule arī norādīja, ka satraukums ir par to, ka pieaug arī pacientu skaits stacionāru intensīvās terapijas nodaļās.

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai un Covid-19 izplatībai, kā arī strauji pieaugot hospitalizēto pacientu skaitam, no šodienas, 6. septembra, Covid-19 slimnieku ārstēšanai atkal atvērtas nodaļas Vidzemes slimnīcā Valmierā un Rēzeknes slimnīcā. Pēdējās nedēļas laikā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis par 36%, kas ir vidēji 21 jauns šī vīrusa pacients katru dienu slimnīcā. Savukārt slimnīcās esošais pacientu skaits palielinājies vēl straujāk - par 63%. 5. septembra dati liecina, ka slimnīcās ir 184 cilvēki ar Covid-19.