No 1. jūlija grāmatvedības ārpakalpojumus var sniegt tikai tie, kas saņēmuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izsniegtu licenci, kas apliecina grāmatveža profesionālo kvalifikāciju un pieredzi. VID šobrīd ir reģistrēti 5 200 ārpakalpojuma grāmatvedības sniedzēji, tomēr licences saņēmusi tikai puse. Tā kā par izmaiņām bija zināms jau pirms diviem gadiem, rodas jautājums – kāpēc licences iegūšana atlikta uz pēdējo brīdi?
Kāpēc jau pirms diviem gadiem tika pieņemts lēmums veikt ārpakalpojuma grāmatvežu licencēšanu, stāsta VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte.
Saņemt licenci nav grūti – dokumenti jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā un, ja ar tiem viss kārtībā, samaksājot 100 eiro, licenci saņem uz pieciem gadiem. Nepieciešama arī civiltiesiskās apdrošināšanas polise. Negodīgi darboņi kropļo ikvienu nozari, tāpēc Grāmatvežu asociācijas valdes locekle Lilita Beķere uzsver, ka asociācija atbalsta licenču ieviešanu.
VID reģistrējušies 5200 ārpakalpojuma grāmatveži, bet licences šobrīd saņēmusi puse, norāda VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte.
Grāmatvežu asociācijas valdes locekle Lilita Beķere atzīst, ka šobrīd nozarē izmaiņas notiek, piemēram, darbu pārtrauc mazie ārpakalpojumu grāmatvedības sniedzēji.
„Licencēto ārpakalpojuma grāmatvežu reģistrs” ir publiski pieejams Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā un ar valsts atzītajiem ārpakalpojuma grāmatvedības sniedzējiem var iepazīties gan uzņēmēji, gan ikviens cits interesents.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X