No 39 eiro par megavatstundu līdz 198 eiro par megavatstundu – tik krasa atšķirība ir siltuma tarifi dažādās apdzīvotās vietās Latvijā. Lindas Zalāne skaidro, kas ir galvenie siltuma tarifa ietekmējošie faktori un kurās pašvaldībās dzīvojošajiem iedzīvotājiem nākamajā apkures sezonā, maksājot par siltumu, maciņš būs jāatver plašāk.

Kopumā Latvijā siltuma tarifi gala lietotājam ir regulēti 58 komersantiem. Papildus tiem ir vairāki komersanti, kuri tikai ražo siltumenerģiju un, kuriem ir regulēts tarifs, par kādu tie pārdod citam siltumapgādes komersantam siltumu, kas to piegādā gala lietotājam.

Tomēr ne tikai kurināmā izmaksas ietekmē tarifu. Arī investīcijas iekārtās, pieaugošās remonta un iekārtu uzturēšanas izmaksas, kā arī personāla izmaksas dzen uz augšu siltuma tarifu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mājas lapā pieejamā informācija liecina, ka tarifa pieauguma dinamika dažādiem siltumapgādes uzņēmumiem dažādās Latvijas vietās ir atšķirīga un par siltumu nākamajā apkures sezonā vismazāk maksās Ķekavas, Rāmavas, Valdlauču un Katlakalna iedzīvotāji, jo jūnija siltuma tarifs šajās apdzīvotās vietās ir nedaudz virs 39 eiro par megavatstundu. Savukārt maciņš, maksājot par siltumu, plašāk būs jāatver Rēzeknes, Olaines, Ozolnieku, kā arī Ānes, Brankas Mārupes, Skultes un Tīraines ciemu iedzīvotājiem. Šajās apdzīvotajās vietās tarifs par siltumu ir sākot no 100 eiro par megavatstundu. Latvijas rekordiste ir Rēzekne – regulatora apstiprinātais siltuma tarifs tur ir 198 eiro par megavatstundu.