Atgādināt, cik brīnumains maņu orgāns ir dzirde un piedāvāt no ikdienas atšķirīgu skaņu klausīšanās pieredzi ir viens no jaunās izstādes "Dzirdes reljefi" galvenajiem mērķiem. Interaktīvo skaņu mākslas izstādi RIXC galerijā veido trīs mākslinieku sadarbība. Tie ir – komponisti Agita Reķe un Platons Buravickis, kā arī skaņu māksliniece Krista Dintere.

Izstādē vienkopus ir iespēja iejusties triju dažādu mākslinieku skaņu telpās. Apmeklētājs pats var izvēlēties, ko klausīties un pārslēgties arī no vienas telpas uz otru.

Katram māksliniekam ir bijuši savi impulsi kompozīciju tapšanai, bet apmeklētājs ir aicināts iegremdēties tieši savās sajūtās, lai caur šo skaņu pieredzi piekļūtu tuvāk pats sev un sadzirdētu sevi.

Izstāde ‘’Dzirdes reljefi’’ skaņas dabu un ietekmi uz cilvēkiem atklāj visdažādākajos veidos. Skaņu mākslinieces Kristas Dinteres kompozīcija saucas "Laika tramvajs" un vēsta par to, kā skaņa raisa atmiņas, ka ir arī skaņas, kas ar laiku izmirst realitātē, bet dzīvo kā mīļas bērnības atmiņas.

Autorei tās ir Liepājas vecā tramvaja skaņas, kas viņu pavadīja visu bērnību, bet tagad gandrīz pilnībā izzudušas no Liepājas vides. 

Agitas Reķes interaktīvo skaņas instalāciju "Trauslums" veido no dažādiem dabas materiāliem – sūnām, mizām, augiem un akmentiņiem - veidots objekts, kas sāk skanēt, tiklīdz skatītājs sāk staigāt pa tā virsmu.

Katrs apmeklētājs, staigājot pa instalācijas virsmu, rada savu skaņu rakstu, un darbs arī vēsta par to, cik svarīgi kritiskos brīžos uzticēties tieši savai intuīcijai un zemapziņai.

Bet Platons Buravickis savai kompozīcijai devis nosaukumu "Hiperboliskā", ar ko viņš aicina ļauties no ikdienas atšķirīgai skaņu baudīšanas pieredzei, atmetot analīzi un atraisot emocijas.

Lai apmeklētāji varētu izbaudīt no ikdienas atšķirīgu skaņu klausīšanās pieredzi, izstādē sadarbībā ar "Dirty Deal Audio" tiek izmantota telpiskā skaņu sistēma, aprīkota ar daudziem skaļruņiem.

Izstādi "Skaņas reljefi" atklās piektdien, 28.jūnijā, galerijā RIXC, un tā būs skatāma divus mēnešus, ieeja tajā – bez maksas.