Demonstrējot daļu no 40 darbības gadu laikā izveidotiem vides objektiem, to miniatūrām versijām, attēliem un metiem, tēlnieks Ģirts Burvis savā jaunākajā izstādē „Gaismēnas” pievēršas aktuālajiem jautājumiem par Latvijas identitātes meklējumiem un šī gadsimta jauniem izaicinājumiem, ar ko saskaras mākslinieki. Rīgas Latviešu biedrības namā apskatāmi no medaļas izmēra tērauda un stikla darbi līdz pat dažus metrus augstai patriotiskai laivai.

Savienojot dažādus materiālus, tādējādi radot netradicionālus virzienus, tēlnieks Ģirts Burvis jaunākajā personālizstādē demonstrē identitātes izpausmes mūsdienu formu un jaunu risinājumu meklējumus. Ar to mākslinieks nodarbojas jau 40 gadus, kuru laikā izveidojis ievērojamu skaitu darbu, kas ir apskatāmi daudzviet valstī. Izstādē var iepazīties ar daļu no tiem, aplūkojot vairāk nekā 30 detaļu no monumentāliem darbiem, attēlu un metu.

Viens no darbiem, ko tēlnieks vēlas izveidot kā vides objektu, ir no akmens veidots atvērums „Spārni tev”. Tas sastāv no divām granīta daļām, starp kurām ir Priekules Ikara siluets. Šis teiksmainais 17. gadsimta kalējs ar sudraba spārniem ir attēlots uz Priekules novada ģerboņa. Izstādē apskatāma vien vairāku desmitu centimetru augsta kompozīcija, kas rada mazliet sirreālu sajūtu, uzzinot, ka Priekulē to paredzēts izveidot trīs metru augstu.

Burvja darbos atvērumi, kas ir izveidoti silueta formā, ir viena no raksturīgākajām mākslinieka oriģinalitātēm. Šīs spraugas mākslinieks dēvē par garīgām telpām, tādējādi atveidojot cilvēka iekšējo pasauli. Raugoties uz šiem siluetiem, kļūst pašsaprotams izstādes nosaukums „Gaismēnas”.

Izstādē apskatāmi arī vairāki dažu minūšu videomateriāli, vienā no kuriem redzams, kā tēlnieks, darbojoties ar dažādiem instrumentiem, no lielizmēra akmeņiem veido skulptūras.

Citā videoierakstā redzami Burvja veidoti vides objekti, piemēram, piemineklis Kolkasragā, kas veltīts bojāgājušajiem jūrā, piemiņas zīme „Cerību bura”, kas izveidota latviešu bēgļiem uz Zviedriju, un „Ako” ansamblis Daugavmalā. Mākslas darbi veidoti no akmens, metāla, koka un arī kombinējot dažādus materiālus.

Pāris no eksponātiem ir apskatāmi arī balkonā. Tā ir vairāk nekā četrus metrus augsta laiva, kas laistās Latvijas karoga krāsās. Tā ir kopija vienai no laivām, kas Lietuvas pierobežā Gramzdā veido kompozīciju „Vārti uz Latviju.” Līdzīgi kā daudzos citos darbos arī šajā mākslinieks attēlojis cilvēka siluetu.