Ar latviešu videomākslas pionieriem veltītu izstādi savu vasaras sezonu atklāj peldošais mākslas centrs "Noass". Izstāde būs skatāma visu vasaru centra ārtelpās, kur uz vairākiem ekrāniem varēs vērot vizuālu un skanisku saspēli starp dažādu autoru videodarbiem. Līdz ar šo izstādi centrs pievērsīs uzmanību vienai no savām bagātībām, un tas ir video mākslas arhīvs, kurā glabājas mūsu videomākslinieku veikums, sākot no 80.gadu vidus līdz pat mūsdienām.

Hardija Lediņa un Jura Boiko performance ''Doktora Enesera binokulāro deju kursi'' ir viens no pašiem atpazīstamākajiem mūsu video mākslas paraugiem, tapis 1987.-ajā gadā. Bet mākslas centrs ''Noass'' savā arhīvā glabā kopumā ļoti interesantu šī mākslas žanra mantojumu, un šovasar to izcels dienas gaismā uz āra ekrāniem skatāmas izstādes veidolā.

Izstādes centrā būs galvenokārt tieši mūsu video mākslas aizsācēju veikums un eksperimenti. Tai atlasīti darbi, tapuši laikā no 1985. līdz 1995. gadam. Tieši 80.gadu beigu posmā - līdz ar Rīgas Video centra izveidi un vēl citām jaunām vēsmām – beidzot bija radušies pateicīgi apstākļi, lai šis mākslas žanrs varētu attīstīties arī Latvijā.