Krāsu toņos un noskaņās ļoti daudzveidīga ir Agijas Jansones jaunā personālizstāde "Starp debesīm", kas skatāma galerijā "Bazar’t". Tajā atklājas mākslinieces izjūtas, nu jau vairākus gadus dzīvojot starp trim valstīm – Latviju, Norvēģiju un Spāniju. Līdzās liela formāta eļļas gleznojumiem izstādē skatāmas arī miniatūras un zīmējumi.

Izstādes nosaukums "Starp debesīm" ir simbolisks, bet vienlaicīgi arī visai burtisks. Vispirms jau debesis Agijas Jansones gleznās atklājas kā pārlaicības un mūžības simbols, bet būt starp dažādu valstu debesīm ir arī gleznotājas ikdiena, jo viņa regulāri ceļo starp trim zemēm – Latviju, Norvēģiju un Spāniju. Katrā vietā debesis esot savādākas, un šī sajūtu un noskaņu atšķirība viņu kā mākslinieci arī ļoti iedvesmo.

Dzīvi starp trim valstīm gleznotāja pati dēvē par savu skaisto trīsstūri, un tā sākās pirms četriem gadiem, kad viņa satika savu dzīvesdraugu no Norvēģijas, kam ir māja arī Spānijā.Arī uz Latviju Agija brauc regulāri, jo šeit ir viņas mājas, bērni, ģimene un draugi. Gleznās tad arī ir ļoti plašs uzsūkto sajūtu spektrs, daudz ostas, kuģu un jūras tematikas, kas māksliniecei jau ierasti ir ļoti tuva. Viņas pašas šī brīža noskaņojumu vislabāk raksturo glezna ar Latvijas jūras ainavu un buru laivām zeltainā mēnesgaismā:

Norvēģijas ainavas ar kalniem, klintīm un kuģiem caurauž brūni sarkani balta krāsu gamma, Spānijai savukārt ir pilnīgi cita krāsu tonalitāte, kas rada pāri plūstošas vitalitātes un dzīves svinēšanas sajūtu. Ne tikai Spāniju, arī Latviju māksliniece redz krāsu paletē ļoti bagātīgu un krāšņu, īpaši jau rudenī un rudens dārzā.

Kā apliecinājums Agijas Jansones pašas aizrautībai ar dārzniecību ir savulaik kopā ar viņas bijušo dzīvesbiedru Āri Auderu tapušās grāmatas, jo īpaši angliski izdotā ‘’Skujkoku enciklopēdija’’ divos sējumos, kam Agija veidoja dizainu. Tas ir Latvijā ir visai maz zināms, bet ļoti vērienīgs un unikāls izdevums, ko tagad var aplūkot arī izstādē.

Galerijas "Bazar’t" vadītāja Inese Drone enciklopēdiju dēvē par absolūtu ūnikumu, un ir priecīga parādīt to arī izstādē, tāpat kā jaunāko Agijas Jansones veikumu mākslā.

Agijas Jansones personālizstāde ‘’Starp debesīm’’ galerijā "Bazar’t" skatāma līdz 9.decembrim.