Pēc divu mēnešu darba noslēgumam tuvojas Viestura Kairiša topošās spēlfilmas "Janvāris" uzņemšana. Šonedēļ režisors filmēja skarbākās ainas – notikumus pirms 30 gadiem, kad Bastejkalnā nāvējoši tika sašauti pieci cilvēki, viņu vidū operatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne.

Lai arī filma ir veltījums Barikāžu laikam, tā nebūs leģendāro notikumu rekonstrukcija, bet gan vairāk simbolisks stāsts par brīvības cenu gan valsts, gan katra individuāla cilvēka dzīvē. Filmas centrā būs jauns students Jazis, kura dzīvē Barikāžu notikumi kļūst par nozīmīgu pagrieziena punktu.

Klusa čalošana piepilda Rīgas Valsts tehnikuma Lielo zāli, kur vairākas stundas pirms filmēšanas pulcējas masu skatu dalībnieki. Visiem jāievēro stingri drošības pasākumi, jāveic covid tests, jāsagaida atbilde un tad var doties uz blakus zāli, lai pārģērbtos 90. gadu sākumam atbilstošās drēbēs.

Režisors Viesturs Kairišs Barikādes uzskata par ļoti vērienīgu notikumu, ar ko mēs patiesi varam lepoties un ņemt kā vienu no balsta akmeņiem savai identitātei.

Plānots, ka spēlfilmas ''Janvāris'' filmēšana noslēgsies 9.martā. Ja piepildīsies pozitīvās prognozes, tad pirmizrādi filma varētu piedzīvot nākamā gada janvārī Barikāžu notikumu atceres laikā.