Jau sesto gadu Sabiedrības integrācijas fonds aicina darba devējus piedalīties novērtējumā „Dažādībā ir spēks”. Tā ir iespēja gan privātiem uzņēmumiem, gan valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, aizpildot anketu, pašiem novērtēt savu darba vidi, attieksmi pret darbiniekiem un klientiem, viņu vecumu, dzimumu, fiziskām īpašībām un citiem aspektiem. Savukārt eksperti izvērtē, ko uzņēmumā vajadzētu uzlabot.

Sabiedrības integrācijas fonda Sociālās saliedētības departamenta vadītāja Alda Sebre stāsta, ka sešu gadu laikā novērtējumā „Dažādībā ir spēks” piedalījušies 165 darba devēji, šogad pieteikušies 43.

Lai gan visaktīvāk kustībā „Dažādībā ir spēks” piedalās Skandināvijas meitas uzņēmumi Latvijā un 74% no uzņēmumiem, kas piedalās novērtējumā, atrodas Rīgā, pietiekušās arī tādas iestādes, kā, piemēram, Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca. Alise Seile stāsta, ka uzņēmums vienlaikus grib mazināt gan stereotipus par psihiatriju kopumā, gan reģionu slimnīcām.

Šogad puse no darba devējiem novērtējumam „Dažādībā ir spēks” pieteikušies pirmo reizi. Viņu vidū ir arī Rīgas Domes kapitālsabiedrība „Getliņi”. Uzņēmuma projektu vadītāja vides izglītības jomā Inese Avota stāsta, ka uzņēmums vēlas labāk izprast dažādības aspektus un saņemt ekspertu rekomendācijas, ko vajadzētu pilnveidot.

Kādu novērtējumu saņems tie 43 darba devēji, kas šogad piedalījās dažādības novērtējumā, uzzināsim 30. novembrī.