Žēl, protams, ka Skolēnu dziesmu un deju svētki nebūs ierastajā formātā, tomēr e-dziesmu svētki ir labs risinājums situācijai, jo motivē darboties, meklēt jaunus ceļus un svētku sajūtu pašiem sevī – uzskata Ogres kolektīvu dejotāji un dziedātāji, kas ir aktīvi e-svētku dalībnieki.

Daļa no viņiem jau pieredzējuši lielos svētkus un atzīst, ka tās ir fantastiska pacēluma sajūtas, ko viņi noteikti nākotnē atkal vēlas piedzīvot. Mazākie bērni savukārt par īstajiem svētkiem dzirdējuši tikai spilgtus nostāstus, tāpēc arī kādreiz ļoti vēlas tajos nokļūt. Viena no mazajām dalībniecēm redzējusi pat sapni, kurā visi ierobežojumi ir atcelti un svētki atkal notiek pilnā krāšņumā.

Skaidrojam, ar kādām noskaņām Ogres kolektīvu dalībnieki sagaida e-svētkus.

Ar dažādu paaudžu dalībniekiem no trijiem skolēnu kolektīviem tiekos Ogres centra kafejnīcas vasaras terasē. Šo sanākšanu ļoti operatīvi sarīkojusi Ogres novada svētku koordinatore Dace Nikolaisone.

Sarunu sākam ar Ogres sākumskolas un Ogres valsts ģimnāzijas mūsdienu deju kolektīva "Karameles" dalībniecēm. Paulu, Agati, Dārtu, divām Evelīnām un kolektīva vadītāju Lindu Manguli.

E-dziesmusvētkos "Karameles" piedalās mūsdienu deju lielkoncertā "Augstāk par zemi". Lai kārtīgi atjaunotu pirms pusotra gada mācītās dejas, kolektīvam tikko bija četru dienu nometne un šonedēļ viņi gaida ciemos video komandu, kas filmēs viņu priekšnesumu, lai to pievienotu kopējai koncertfilmai.

Mazās dejotājas stāsta, ka gaida šo filmēšanu, tā liek atkal sasparoties, lai sevi labi parādītu, bet, protams, tā nespēj atsvērt īstus dziesmusvētkus, ko meitenes cer noteikti piedzīvot nākotnē.

E-dziesmu svētku dalībnieki ir arī Ogres 1.vidusskolas bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Viznīts". Dalībnieki jau piedalījušies vairākās filmēšanās. Ierakstījuši gan savu daļu svētku noslēguma kopīgajai dejai ‘’Svinēt sauli’’, gan kolektīva video sveicienu.

Lai arī tie ir salīdzinoši īsi mirkļi, tie tomēr paceļ pāri ikdienišķajam, jo ir atkal jāuzvelk tautas tērps un jābūt kopībā ar citiem dejotājiem – atzīst ‘’Viznīša’’ dejotāja Ance. Viņa arī pieļauj, ka e-svētkos gūtā pieredze lieti noderēs arī nākotnē un ir pilnīgi pārliecināta par pozitīvu nākotni Dziesmusvētkiem, jo tā tomēr mums ir ļoti spēcīga tradīcija.

Ogri svētkos pārstāv arī Ogres 1.vidusskolas jauktais koris "Anima" un jauktais vokālais ansamblis, man ir iespēja tikties ar trim jauniešiem no šī kolektīva Lindu Gaili, Dāvi Jāni Bedikeru un Sandi Ozoliņu.

Viņus piedalīties motivējusi vispirms jau pašu lielā patika dziedāt, bet noteikti arī aizrautīgā kolektīvu vadītāja Gunita Bičule, stāsta jaunieši.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises e-formātā sākas šodien, 12. jūlijā, noritēs līdz 31.oktobrim kopumā 43 Latvijas pašvaldībās.