Baltā bērzu aleja Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā arvien vairāk iekrāsojas dzelteni zilos toņos. Muzeja izveidotājs un mākslinieks Ojārs Feldbergs turpina aizsākto instalāciju/ performanci „Melnais caurums, Ukraina, karš, aleja”, kuras laikā Ukrainas karoga lentas tiek sietas ap balto bērzu stumbriem. Vienlaikus viņš turpina radīt mākslas darbus, kas veltīti Ukrainas tautai un karavīriem, kuri cīnās par savas valsts pastāvēšanu. Kaut arī neviens vien mākslinieks mēdz atteikties no dalības starptautiskajā mākslinieku rezidence Pedvālē, jo baidās no kara notikumiem, tomēr arī šajā februārī tur strādā mākslinieki no ASV un Vācijas.

Fonā dzirdam, kā tiek slīpēts Latvijas laukakmens, kas pārtop kādā vēstījumā un pauž pārdzīvojumus. Dodamie bērzu alejas virzienā, taču apstājamies jau pavisam drīz vietā, kur redzams jaunākais no autora darbiem, ar simbolisku nosaukumu „Atjaunošanās”. Pirms diviem gadiem Ojārs Feldbergs uzsāka veidot vides mākslas objektu darbu ansambli, kas sastāv no četrām daļām. Pirmais darbs „Kliedziens” - ar atvērtām mutēm akmeņi, kas kliedz pasaulei par kara šausmām Ukrainā, tika atklāts 2022.gadā.

„Sauc visai pasaulei, izsakot gan savu sāpi, gan lūdzot pēc palīdzības. Nākošais iecerētais darbs, kas jau sācis tapt, saucas „Izsliešanās” – veltīts tam laikam - Ukrainai, armijai, kas sāka pretuzbrukumu un turpināja cīnīties, bet šis darbs sauksies „Atjaunošanās”, tie būs kā asni, kas izdīgst sadragātajā kara laukā.”

Ceturto objektu, kuram jau ir ielikti pamati, Ojārs Feldbergs nosaucis par - „Piemiņu”.

„Tas būs veltīts varonīgajai Ukrainas tautai, kura cīnās, pretojās un uzvar. Ir kritušie varoņi, bojāgājušie – tiem būs mūžīga piemiņa.”

Pedvālē ir starptautiska mākslinieku rezidence, kurā strādā mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, taču karš ievieš savas korekcijas, atklāj Ojārs Feldbergs.