Vai mūs gaida dzīve jaunā pasaulē? Kāda tā būs? Kādu mēs to vēlētos? – šie jautājumi caurauž komponistes Agnetas Krilovas Otro simfoniju ‘’Uz jauno pasauli’’. Darbs radās laikā, kad Covid pandēmija sāka pārņemt pasauli, un cilvēkos valdīja milzīga neziņa un apmulsums.Agneta Krilova šīs sajūtas ietērpa mūzikā vienlaicīgi ar cerību par pārmaiņām pozitīvā virzienā, tāpēc simfonija izskan gaiši.

Simfonijas "Uz jauno pasauli" pirmatskaņojums notiks 18. septembrī Lielajā Ģildē, orķestra "Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncertā. Līdzās jaundarbam skanēs arī divu klasikas ģēniju – Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena skaņdarbi.

Agnetas Krilovas jaundarbs ir kā sajūtu kolāža, ko ne tikai viņa, bet mēs visi esam piedzīvojuši pēdējā pusotra gada laikā. Simfonija radās pandēmijas sākumposmā, kad cilvēkos valdīja liela neziņa, kas pamazām pārauga nogurumā un izmisumā, un radās ļoti daudz jautājumu – kāpēc tas notiek, kāpēc tieši tagad, ko tas nozīmē nākotnei, stāsta komponiste.

Lai arī neviens nezinām, kā situācija attīstīsies, Agneta Krilova simfoniju noslēdz uz gaišas nots, jo viņai ir liela cerība, ka cilvēki izgājuši cauri dažādiem posmiem, būs ko patiešām arī būtisku sapratuši, kaut arī šobrīd notiekošais par to nebūt neliecina.

Kā jau orķestra "Sinfonietta Rīga" rokrakstam iezīmīgi – tas savās programmā demokrātiski apvieno mūsdienu komponistus ar lielajiem dižgariem un šoreiz tie būs Jozefs Haidns un Ludvigs van Bēthovens. Haidns būs pārstāvēts ar savu jaunības gados sarakstīto 28.simfoniju. Un šis skaņdarbs no mūziķiem pieprasa milzu virtuozitāti, bet "Sinfonietta Rīga" ar to lieliski spēj tik galā – par savu orķestri vislabākie vārdi sakāmi tā mākslinieciskajam vadītājam un diriģentam Normundam Šnē.

Koncertā skanēs arī Bēthovena dzīvespriecīgais un līksmais Pirmais klavierkoncerts – viens no šī žanra šedevriem. Solists būs Taškentā dzimušais uzbeku pianists, Londonas Starptautiskā klavierkonkursa laureāts Behzods Abduraimovs.Viņš ir trīsdesmitgadnieks, var lepoties ar sadarbību ar pasaules labākajiem orķestriem un uzstāšanos prestižās koncertzālēs un festivālos, par šo tikšanos Normundam Šnē ir ļoti liels prieks.

Orķestra sezonas atklāšanas koncerts būs sestdien Lielajā Ģildē, un sezonu atklājot, mūziķu lielākā cerība ir, ka visas sezonas garumā atkal varēs sajust klausītāju tiešo klātbūtni un dzīvo saikni ar publiku. Sezonas atklāšanas koncertam jau 25.septembrī sekos Mocarta un Haidna mūzikas koncerts, kurā atskaņojuma vadītāja un soliste būs slavenā krievu vijolniece Alina Ibragimova.