Par cilvēcisko un dzīvniecisko daļu mūsos, par sievišķību un vīrišķību, par mieru un agresiju būs stāsts jaunajā tēlnieka Gļeba Panteļejeva personāliztāde "Hormonija", kas no 15.oktobra būs skatāma galerijā ''Māksla XO''. Izstādes nosaukums atspoguļo, ka šoreiz viens no tēlnieka intereses objektiem ir hormoni, kas ietekmē mūs daudz vairāk nekā mēs bieži vien domājam.

Katrs izstādes darbs veltīts kādam noteiktam hormonam, piemēram adrenalīnam, testosteronam un estrogēnam, kas atklājas caur dažādu personāžu tēliem. Kopumā gan izstādes stāsts ir ļoti daudznozīmīgs un filozofisks, un katrs skatītājs tajā varēs nolasīt sev būtisku vēstījumu.

Bet Gļebs Panteļejevs sarunu sāk ar nepatīkami pārsteidzošu paziņojumu, ka šī, iespējams, var būt pēdējā viņa lielā personālizstāde.

"Es nevaru šoreiz to politisko diskursu ignorēt, es vienkārši gribu uzreiz brīdināt, ka šī izstāde, ja notiks šīs te autoratlīdzības nodokļu izmaiņas, tad šī izstāde ir pēdējā tādā līmenī un tādās tehnikās,'' norāda Gļebs Panteļejevs.

Ar šādu pesimistisku noti Gļebs Panteļejevs šoreiz sāk izstādes stāstu, plānotās izmaiņas autoratlīdzību režīmā dēvējot par pilnīgu strupceļu sev un citiem māksliniekiem. Viņš ir arī viens no protesta vēstules un akcijas "Nesaprašanas siena" iniciatoriem, norādot, ka plānotās izmaiņas būs kultūras nozarei graujošas, jo mākslas tapšanas procesu nevar pielīdzināt preču ražošanai.

Savā ziņā arī izstādes "Hormonija" tēma gluži neplānoti sasaucas ar šo pret kultūras nozari izrādīto attieksmi, jo stāsts izstādē ir par mūsu cilvēciskās būtības nemitīgo sadursmi ar dabiskajiem instinktiem, ko mūsos diktē hormonu darbība.

Tā kā lielākā daļa darbu tapuši pavasara pusē karantīnas laikā, tad tie arī uzsūkuši šī laika garu, tajos var ieraudzīt kardināli pretējas sajūtas – gan destrukciju un agresiju, gan pozitīvu dinamiku, gan citkārt arī apburošu mieru.

Katrs darbs simboliski veltīts kādam hormonam, tā, piemēram, pats monumentālākais darbs, kas ataino vilku pāri, veltīts adrenalīnam, un ataino tēlnieka šī gada pavasara sajūtas, kad viņi abi kopā ar sievu, arī tēlnieci Olgu Šilovu no pasaules noslēgti strādāja savā darbnīcā.