Labdarības maratons "Dod pieci!" plaši aktualizējis vardarbību ģimenē – ļaudis ar saviem pieredzes stāstiem dalījās ne tikai akcijas laikā pērnā gada nogalē, bet arī turpina to darīt šodien. Īpaši to izjūt nevalstiskās organizācijas, kurām darba akcijas laikā un pēc tās kļuvis daudz vairāk. Līdz šim palīdzība jau sniegta vai uzsākta 120 cilvēkiem. Taču par saziedotajiem 400 tūkstošiem to varēs saņemt vēl daudzi.

Pagājušā gada nogalē Labdarības maratonā "Dod pieci!" sabiedriskie mediji kopā ar pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica" aktualizēja vardarbību ģimenē – problēmu, kas visu laiku bijusi mums līdzās, taču par to maz runājām. Maratona laikā ļoti daudzi dalījās ar sāpīgiem pieredzes stāstiem – gan nesenām traumām, gan senākiem pagātnes notikumiem.

Viens no maratona mērķiem bija raisīt diskusijas un iedrošināt cilvēkus stāstīt par pieredzēto un meklēt palīdzību. Maratona laikā arī vāca ziedojumus "Ziedot.lv" ātrās reaģēšanas fondā, lai palīdzētu cietušajiem risināt akūtas un neatliekamas problēmas, piemēram, sniegtu īslaicīgu pajumti, medicīnisko palīdzību, ekspertīžu apmaksai un citām lietām, kas palīdzētu cilvēkam izrauties no vardarbības apburtā loka. Ziedot varēja līdz pat Zvaigznes dienai – un kopumā saņemti 407 020,20 eiro. Un pagaidām palīdzību lūguši 120 cilvēku, no kuriem 67 cilvēki to saņem vēl šobrīd, stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.