Kopš maija lielākā ietekme uz kopējo inflāciju Latvijā ir pārtikas cenām, tā liecina Centrālās statistikas dati. Augustā gada inflācija, salīdzinājumā ar jūliju, samazinājās par vienu procentpunktu, sasniedzot 5,4%, bet pusi no vēl atlikušā cenu kāpuma veido pārtika, alkohols un tabaka. Kas notiek ar pārtikas cenām un ko šajā jautājumā pēta Konkurences padome?
Tirgus veicināšanas centra direktore Inguna Gulbe stāsta, ka augstākais pārtikas cenu pīķis bija pērnā gada nogalē un šī gada sākumā, tagad pārtikas cenas samazinās, jo cenas samazinās arī pasaulē.
Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs stāsta, ka ministrija aicina iedzīvotājus vairāk lietot Latvijā audzētus pārtikas produktus, savukārt, tirgotājiem likt šiem produktiem zemākus uzcenojumus.
Konkurences padome šobrīd vāc datus no mazumtirgotājiem un piegādātājiem, lai analizētu pārtikas cenas pērn un šī gada sākumā, vērtētu akcijas un standarta cenas gaļas, zivju, piena, graudu produktiem, maizei un olām. Stāsta Konkurences padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Račko.
Tirgus veicināšanas centra direktore Inguna Gulbe vērtē, ka pārtikas cenas regulēt nebūtu pareizi, bet lielāka konkurence tirdzniecībā būtu ieguvums patērētājiem.
Konkurences padome pirmos secinājumus par atsevišķām pārtikas preču grupām sola publiskot oktobrī.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!
Draugiem.lv Facebook Twitter