Vecums un nāve Rietumu sabiedrībā ir jau ilgus gadus nepopulāras un par depresīvām uzskatītas tēmas, kas izstumtas no sabiedrības redzesloka. Pārpārēm toties dominē mūžīgās jaunības un optimisma kults, kā arī diskriminācija vecuma dēļ, ko dēvē par eidžismu.

Šādi nedabiski uzstādījumi tagad sāk atspēlēties ar smagām psiholoģiskām krīzēm, ko cilvēkos raisa nespēja pieņemt vecumu un nāvi. Lai situāciju mainītu, pēdējā laikā arvien aktuālāka kļūst tendence drosmīgi runāt par šīm ilgi necilātajām tēmām, un nu šai sarunai pievienosies arī Latvija - pavasarī pie mums notiks pirmais nāves tēmai veltītais mākslas un zinātnes festivāls „Ars Moriendi”.

Festivāls ietvers gan starptautisku zinātnisku konferenci, gan kultūras programmu, veltītu nāves tēmai mūzikā.

Visa šī lielā pasākuma idejas autors un galvenais organizators ir teologs un vēsturnieks Rinalds Gulbis (attēlā). Viņam minētā tēma ir interešu objekts jau ilgāku laiku, arī visus zinātniskos darbus viņš rakstījis tieši par to. Regulāri viņš piedalās arī starptautiskās konferencēs, un jau vairākus gadus tādu apsvēris rīkot arī Latvijā, un nu šī ideja arī īstenosies.