Mākoņi man joprojām ir nebeidzams iedvesmas avots un dziļš noslēpums – atzīst mākslinieks Pāvels Hafizovs, kurš jau sesto gadu rada mākslas darbus tikai un vienīgi par mākoņu tēmu.

Viņam bijušas trīs personālizstādes Rīgā, bet nu jau vairākus mēnešus viņa mākoņu gleznojumus var redzēt arī āra vidē, Tallinas ielas kvartālā, kur tie raduši vietu uz kādas ēkas sienām, veidojot nelielu ielas mākslas galeriju. Viens no darbiem katru mēnesi mainās, un vakar kolēģe Baiba Kušķe bija lieciniece vienai no šīm maiņām, kad galerijā krāsainu mākoņu gleznojumu nomainīja melnbalta glezna.

Projekts notiek sadarbībā ar Tallinas ielas kvartālu, tas turpināsies vismaz līdz rudenim.

Pāvels Hafizovs pirms brīža atvedis jauno darbu, tepat Tallinas ielas kvartālā arī nolakojis, lai tas būtu pasargāts no visa veida nokrišņiem, un darbs žūst un gaida savu eksponēšanu uz ēkas sienas āra vidē. Tikmēr vēl var aplūkot iepriekšējā mēneša gleznu. Tā ir krāsaina, arī ekspresīvāka un impulsīvāka par jauno darbu. Jaunais savukārt ir melnbalts, mierīgāks un apcerīgāks. Visi darbi top speciāli šai āra galerijai, un autors stāsta, ka šis projekts viņam dod iespēju eksperimentiem, savukārt ikdienā viņš vairāk turpina jau savu izkopto un ierasto stilu.

Pāvela Hafizova sadarbības projekts ar Tallinas ielas kvartālu aizsākās aizvadītā gada rudenī. Tā mērķis, kā stāsta kvartāla projektu vadītāja Anda Vaičekone – dot iespēju cilvēkiem apskatīt mākslas darbus neatkarīgi no pandēmijas ierobežojumiem.

Tallinas ielas kvartālā uz ēkas sienām vienlaicīgi redzami trīs Pāvela Hafizova darbi, divi no tiem ir lieli un nemainīgi, bet trešais reizi mēnesī tiek mainīts uz jaunu. Plānots, ka projekts ilgs vismaz līdz rudenim.