Veselības ministrs Daniels Pavļuts no „Attīstībai/Par!” šorīt Latvijas Radio programmā Labrīt! informēja, ka Lieldienu laikā lielajos vakcinācijas centros ir savakcinēti apmēram septiņi tūkstoši cilvēku. Vakcinācija ir noritējusi raiti, jo sadarbība starp iesaistītajām pusēm bijusi veiksmīga.

Ministrs gan atzina, ka šis ir nebijis liela mēroga projekts, tāpēc ir bijušas arī kļūdas, kuras turpmāk atbildīgie centīsies novērst.

Runājot par lūgumu hroniskajiem slimniekiem uzrādīt ģimenes ārstu nosūtījumu, ko brīvdienās nevarēja iegūt, Pavļuts minēja, ka šī problēma ir saistīta ar vienota hronisko slimnieku reģistra trūkumu, taču no šodienas ģimenes ārsti varēs nodrošināt e-nosūtījumu. Tai pat laikā tiks vērtēts, vai bez tā varēs iztikt. Pavļuts atvainojās visiem, kuriem saistībā ar vakcināciju Lieldienās bijušas kādas problēmas. Ministrs klāstīja, ka tuvākajās dienās izmēģinās „brīvo rindu” pieeju.

Pavļuts arī informēja, ka otrā dienesta pārbaude ir beigusies un tuvākajās dienās publiskos tās rezultātus. Sīkāk veselības ministrs nestāstīja, vien atzīstot, ka būs „konkrēti soļi attiecībā pret konkrētām personām”.