Cik pievilcīga Latvija pērn bijusi ārvalstu investoriem? Salīdzinot ar 2022. gadu, investīciju apjoms audzis par 30%. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) dati liecina, ka pērn realizēti 46 investīciju projekti un piesaistītas ārvalstu investīcijas gandrīz 619 miljonu eiro apmērā, radītas 2500 jaunas darba vietas.

Trīs nozares, kurās pērn piesaistīts visvairāk ārvalstu investīciju, bija nozares ar augstu pievienoto vērtību – viedā enerģētika, bioekonomika un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozare.

Bioekonomika realizēti 12 projekti, IKT – 10, viedās enerģētikas jomā – 7, fotonikas un viedo materiālu jomā – 6, biomedicīnā – 3 projekti,

LIAA Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs Vilis Zinkevičs nosauca trīs nozīmīgākos no 46 pērn realizētajiem investīciju projektiem.

"Viens no nozīmīgākajiem notikumiem, protams, investīciju piesaistē bija darījums ar "Severstaļ" pārņemšanu," sacīja Zinkevičs.

Šis  sankcijām pakļautais uzņēmums "faktiski tika pārņemts ar milzīgu mūsu pārstāvniecības Itālijā ieguldījumu, sadarbībā ar vairākām ministrijām, Eiropas Komisiju, valdību, tā kā šis ir nozīmīgs panākums," norādīja LIAA pārstāvis.

Šobrīd Latvijā uzsākti 140 investīciju projekti, iespējams, daļa no tiem arī netiks īstenota.

LIAA apkopojusi datus tikai par tiem projektiem, kas izmanto LIAA atbalsta programmas. No realizētajiem 46 projektiem divdesmit četri ir ar lokāciju Rīgā un Pierīgā, 12 Kurzemē, četri Vidzemē, bet pa trīs projektiem realizēts Latgalē un Zemgalē.