Latviešu dzejniekam Pēteram Brūverim šogad būtu apritējuši 60 gadi. Savas dzīves gaitā viņš ir izdevis 10 dzejoļu krājumus, sacerējis dziesmu tekstus, atdzejojis no azerbaidžāņu, turku, krievu, vācu, lietuviešu un citām valodām. Iespējams, plašākai publikai pazīstams kā viens no turku dzejas izlases "Baložu pilni pagalmi" sastādītājiem (krājums sastādīts kopā ar Uldi Bērziņu un izdots 1988. gadā).

Pēters Brūveris daudzu atmiņās ir palicis ievērojams ne tikai ar plašajām valodu zināšanām un dzejnieka un folklorista talantu, bet arī ar spēcīgu personisko šarmu un, kā mēdz teikt, "klātbūtnes efektu". Svētku izlasē Svens un Toms runās par dzejnieka krājumu "Sirdī melnajam putnam lizda", kurā apkopoti 1991. un 1992. gadā tapušie dzejoļi, kuri šodienas lasītājam kalpo par ne tikai Latvijas, bet visu Baltijas valstu garīgās zemestrīces liecinājumiem.

Pētera Brūvera krājumā "Sirdī melnajam putnam lizda" apkopoti 1991. un 1992. gadā tapušie dzejoļi. Šodienas lasītājam tie kalpo par ne tikai Latvijas, bet visu Baltijas valstu garīgās zemestrīces liecinājumiem.