Vērtējot pašvaldību pārvaldību, to vislabāk var redzēt caur līdzdalību pašvaldību vēlēšanās, un pagājušoreiz "tā nebija pārāk laba, jo tikai 34% no balsstiesīgajiem vēlētājiem uz tām atnāca", intervijā Latvijas Radio sacīja domnīcas "Providus" vadošā pētniece Līga Stafecka.

Laba pārvaldība pašvaldībās ir vajadzīga ne vien pašiem Latvijas iedzīvotājiem, bet arī investoriem. Pēc tā tiek vērtēta investoru ienākšana Latvijā, norāda pētniece. Viņa teica, ka katru dienu pastarpināti saskaramies ar šo labās pārvaldības terminu.

Administratīvi teritoriālā reforma "ir ļoti sarežģīta", un ilgtermiņa novērtējums, lai redzētu, vai pašvaldībās cilvēkiem ir sniegta labāka dzīves kvalitāte, "ir vismaz piecgades jautājums"," vērtē Līga Stafecka.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar sabiedriskās politikas centru "Providus" un Eiropas Padomi šodien rīko konferenci "Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai".