Visu šo nedēļu klātienē un tiešsaistē turpināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Tā programmā šogad ir ļoti bagātīgs nacionālo pirmizrāžu klāsts. Starp tām arī pasaulē atzītā animācijas filmu autora Vladimira Leščova jaunākais darbs “Comeback” jeb “Atgriešanās”. Astoņas minūtes garā īsfilma iekļauta Nacionālo īsfilmu konkursa programmā, un to festivāls izrādīs 19. oktobrī.

Savukārt 18. oktobrī festivāls piedāvās īpašu tieši Vladimiram Leščovam veltītu filmu skati “Persona”, kurā iekļautās sešas filmas ļoti labi atklās viņa unikālo rokrakstu.

Vladimira Leščova lakoniskās īsfilmas ir smalki noskaņu stāsti, allaž jēdzieniski ietilpīgi un poētiski. Jaunākā filma “Comeback” raisa pārdomas par bērnības notikumu dziļo ietekmi uz visu mūsu dzīvi. Filmas galvenais varonis ir tēvs, kuram kāda ziemas diena atsauc atmiņā paša nepiepildīto sapni – kļūt par hokejistu –, un viņš šo sapni nodod tālāk savam dēlam cerībā, ka varbūt dēls to īstenos.

Filmā atpazīstami Vladimira Leščova izsmalcinātie, niansētie zīmējumi, taču jaunums ir tas, ka šī ir pirmā reize, kad viņš tos nav zīmējis ar zīmuli uz papīra, bet digitāli.

Autors stāsta: “Mana pirmā digitālā filma. Filma, ko es 100% uztaisīju digitāli. Man nebija īstā zīmuļa, man bija tāds speciālais elektroniskais zīmulis, man nebija papīra, man bija planšete. Ziniet, laiki mainās. Papīrs diemžēl nekļūst lētāks, tieši otrādi. Visas tās manuālās tehnoloģijas jau kļūst ekskluzīvas. Tas viss ir ļoti, ļoti dārgi. Tagad viss daudz vienkāršāk notiek, līdz ar to arī lētāk. Bet līdz ar to zūd enerģētika. Es arī bažījos šajā ziņā par savām filmām. Tāpēc es cenšos maksimāli strādāt ar roku, maksimāli imitēt. Kaut gan šis vārds “imitēt” skan nedaudz kā “melot”, bet diemžēl, jā, es mēģinu imitēt zīmuļus vai kaut kādas tehnikas datorā.”

Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā pirmdien, 18. oktobrī, ir iekļautas Vladimira Leščova sešas filmas, kas tapušas laikā no 2007. līdz 2018. gadam.

Savukārt otrdien būs skatāma viņa jaunākās filmas “Comeback” Latvijas pirmizrāde, kas līdz ar citām Latvijas autoru filmām iekļauta Nacionālajā īsfilmu konkursā.