Šīs nedēļas nogalē, 5.decembrī, 70. jubileja apritētu režisoram, operatoram un ļoti izcilai kultūras personībai Jurim Podniekam. Drīz jau būs 30 gadu kopš viņa nav mūsu vidū, bet viņa kino darbi ar savu dziļumu, spēcīgo vēstījumu joprojām turpina būt aktuāli.

Pieminot Juri Podnieku, dienu pirms viņa jubilejas, 4. decembrī, tiešsaistē notiks zinātniski mākslinieciska konference "Būt Jurim Podniekam", ko būs iespēja vērot ikvienam. Konferenci rīko Kultūras akadēmija, un tā būs veltīta Podnieka daiļrades visdažādākajiem aspektiem. Tā piedāvās arī ieskatu filmas projektā "Podnieks par Podnieku", kura režisore ir Anna Viduleja un kas pašlaik ir tapšanas procesā.

Jurim Podniekam piemita spēj runāt ļoti spilgtā, tiešā, precīzā un emocionālā kino valodā. To arī novērtēja skatītāji, un viņa filmas sasniedza ļoti plašu auditoriju. Ne tikai Latvijā, bet arī bijušajā Padomju Savienībā un arī visā pasaulē. Viņa filmu ''Vai viegli būt jaunam?'' gada laikā vien noskatījās 28 miljoni skatītāji un tā tika demonstrēta vairāk nekā 80 valstīs.

Viņa izcilāko filmu sarakstā ir arī "Strēlnieku zvaigznājs", "Veļ Sīzifs akmeni", "Krustceļš", arī daudzsēriju dokumentālo filmu cikls "Mēs" kas ataino Padomju Savienības sabrukumu vairākās padomju republikās. 

Viņa daiļradi visplašākajā kontekstā analizēs konference "Būt Jurim Podniekam"'', kas notiks tiešsaistē dienu pirms viņa 70.-tās jubilejas. Eksperti pievērsīsies gan viņa darbības metodei, gan rokrakstam, gan spējai personisko attieksmi sabalansēt ar politisko fonu. Līdzās pašmāju nozares pārstāvjiem – Agrim Redovičam, Elīnai Reiterei, Dāvim Sīmanim un citiem - piedalīsies arī kino speciālisti no ārzemēm, stāsta viena no koordinatorēm Zane Balčus.

Jura Podnieka 70. jubilejai veltītā konference "Būt Jurim Podniekam" notiks dienu pirms viņa jubilejas, 4.decembrī. Tiešsaistē LKA sociālā tīkla "Facebook" lapā visas dienas garumā tai līdzi varēs sekot ikviens interesents.