Pirmais Latvijas repa mūzikas portretējums grāmatā ir tikko klajā nākusī repera Gustavo autobiogrāfija "Beidzot! – dziesmu teksti un starpgadījumi". Vienlaicīgi tā ir arī ļoti personiska grāmata, kurā Gustavo atklāj savus iekšējos pārdzīvojumus, attiecību aizkulises un vairākas pirmsnāves pieredzes.

Gustavo veikums līdz šim novērtēts ar septiņām "Zelta mikrofona" balvām, un arī šogad viņš nominēts balvām divās kategorijās. Vai arī šogad kļūs par laureātu – to uzzināsim piektdien, 8. martā, kad būs "Zelta mikrofona" svinīgā pasniegšanas ceremonija.

Gustavo albums "Tagad tikai sākās" "Zelta mikrofona" balvai nominēts kategorijā "Labākais hiphopa mūzikas albums". Savukārt divu šī albuma dziesmu videoklipi izvirzīti "Labākā videoklipa" balvai.

Vai Gustavo iegūs kādu no "Zelta mikrofona" balvām, to uzzināsim piektdien, bet pirms vairākām dienām atvēršanas svētkus jau piedzīvojusi viņa pirmā sarakstītā grāmata "Beidzot! – dziesmu teksti un starpgadījumi". Viss sācies ar domu apkopot dziesmu tekstus, bet pāraudzis izvērstā autobiogrāfijā. Aptvertais laika posms ir no 2001.gada līdz 2011.gadam, kas iezīmē ceļu, kā no dažu simtu auditorijas Gustavo nonāca līdz "’Arēnas" koncertam ar 5000 skatītāju.

Grāmatā uzzinām, kad un kāpēc Gustavo sāka repot latviski, par viņa cīņu ar finansiālajām grūtībām, darbaholismu, bezizejas sajūtām un pirmsnāves pieredzēm, bet arī par viņa spītu, apņēmību un neatlaidību, ne velti viņš ir hiphopa žanra uzvaras gājiena aizsācējs Latvijā.

Grāmatas redaktors Edgars Gertners uzskata, ka grāmata būs interesanta ne tikai repa un Gustavo faniem, bet daudz plašākam lasītāju lokam.

Gustavo dalīšanos ar savu pieredzi grāmatā par ļoti svarīgu uzskata reperis ansis, jo Gustavo savā ziņā ir žanra vadlīniju definētājs Latvijā, arī paša anša iedvesmotājs.

Grāmatā netrūkst stāstu arī par attiecībām ar tuvākajiem cilvēkiem, arī mammu Ludmilu Buteli, kura lepojas ar dēla sasniegumiem. Ludmila atzīst – vēlme būt radošam un būt uzmanības centrā Gutavam bija jau kopš agras bērnības, un šai saistībā viņai atmiņā kāds gadījums, kad dēlam bija tikai divi ar pusi gadi:

"Es nopirku viņam velveta bikses. Tajos 80.gados, kad neko nevarēja dabūt, tas bija kas īpašs. Mēs toreiz dzīvojām Purvciemā, pirmajā stāvā. Es viņam uzvilku tās bikses, un viņam uzreiz gribējās iziet ārā un tās parādīt. Pēkšņi man zvanīja daktere, kas dzīvoja stāvu augstāk, un vaicāja: ‘’Vai tu redzi savu Gustiņu pa logu? Tu paskaties!’’. Un es skatos – Gustiņš staigā. Kaut kur atradis cigaretes izsmēķi, to tura rokā, izstiepis roku aiz muguras, un staigā tik izteiksmīgi kā pa Parīzes bulvāri. Es vienkārši ‘’apsēdos’’ no šī skata! Žēl, ka man tajos laikos nebija foto aparāta. No tā laika es uzreiz sapratu, ka viņam ir kaut kāds tāds iekšā, ka viņam gribas sev pievērst uzmanību."

Tikko klajā nākušajā Gustavo grāmatā apkopoti gandrīz 80 dziesmu teksti, ko papildina gandrīz 30 stāstu, kā arī līdz šim nepublicētas fotogrāfijas.