Latvijas valdība ir uz fundamentālas pārbūves robežas, intervijā Latvijas Radio programmai Labrīt vērtēja politologs un sabiedrisko attiecību firmas "Mediju tilts" līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

Viņš norādīja, ka jau ilgu laiku runāts, ka nepieciešama nopietna valdības atjaunināšana, un tagad pēc Nacionālās apvienības paziņojuma par nepieciešamību vienoties par jaunu koalīcijas līgumu gaidāmas koalīcijas partiju līdzsvara pārbīdes. Rajevskis pieļauj, ka arī parlamentā varētu notikt vadošo amatu maiņa.

Viņš norādīja, ka ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga aiziešana no KPVLV uz Nacionālo apvienību paātrināja KPVLV frakcijas sairšanu.

Rajevskis pieļauj, ka iespējama arī premjera Krišjāņa Kariņa no "Jaunās Vienotības" nomaiņa. Atsevišķas partijas gribētu iegūt premjera amatu, un kandidātu uz šo amatu netrūkst. Iemesls ir ļoti vājais valdošās koalīcijas un valdības sniegums Covid -19 krīzes pārvarēšanā.

Rajevskis arī teica, ka Jaunā konservatīvā partija atšķirībā no KPVLV spējusi saglabāt savu līdzšinējo ietekmi un, visticamāk, vēlēsies šo ietekmi palielināt.